| navarre a întrebat:

Dumnezeu adevarat poate pedepsi oamenii (indiferent de motiv) prin a trimite leii sa-i ucida?
Aceasta sa faca parte din,, pedeapsa Divina)?
http://www.trilulilu.ro/tigrulmanu/568679063bcd12

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pai de ce nu? El este suveran.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru navarre):

De ce nu? El poate sa spuna o vorba si tot pamantul sa dispara sau ai vazut cate calamnitati naturale in care mii de oameni isi pot pierde viata in cel mai scurt timp.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru navarre):

Trebuie sa acceptam ca El face ce vrea.Dar ar fi bine sa facem voia Lui si sa atragem binecuvantarea asupra noastra.Ascultarea este calea catre rai.

| Urzi23 a răspuns:

Bre navare tu nu te dezminti pui toate c,,,, fara sa verifici.Zic hai ma frate sa caut la 2 Regi 17 25, 26
25. În locul lui Ioab, Abesalom a pus peste oştire pe Amasa. Amasa era fiul unui om cu numele Itra, din Israel, care intrase la Abigail, fiica lui Nahaş, sora Ţeruiei, mama lui Ioab.
26. Israel cu Abesalom şi-au aşezat tabăra în ţinutul Galaad.

Ce biblie ai tu ma cu liota de de imparati vezi sa nu il uiti si pe iulian imparatul tiganilor rolling on the floor vad ca au ajuns amaritii de oameni pe cale de disparitie rolling on the floor din cauza lui Dumnezeu iar leii sunt ca la 7 miliarde. Poate asa o scrie in biblia ta ca eu stiu ca amaritii aia de lei daca ii stringi si din gradinile zoologice si de la circ si nu sunt citi maidanezi are Bucurestiul.
Hai bre navare ca esti caraghios o sa ajungi de risul la astia mici mai verifica ma si tu sursele sau tu postezi bazaconiile astea si apoi dai bir cu fugitii.Ca nu esti la prima abatere rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Urzi23 a răspuns (pentru navarre):

Navarre explică (pentru Urzi23):
Urzi23 tu stii a citi?
Ce bazaconii tot,,spui''?
Eu am redat EXACT ce scrie in biblie nu am,,sursa''(cum spui tu) din alta parte, pentru intrebarea de mai sus!
Chiar daca vezi tu nu crezi? Incredibil, unde duce indoctrinarea iudeo-crestino-popeasca!

Urzi23 in dialog.

Subrede argumente fabricate de niste i,,,,,,
Mai omule eu am fooooarte mult bun simt, pe aici vad ca tu duci lipsa pun mai jos linkul cu Biblia Ortodoxa da ma un link sa citesc si eu bazaconiile tale
http://www.bibliaortodoxa.ro/cautare.php

| William a răspuns:

Dumnezeu poate pedepsi oamenii in orice fel doreste. Si imi place poza cu ala cu fulgerul in mana, seamana cu zeus dar nu vad ce legatura au zeii pagani cu Dumnezeu.

Răspuns utilizator avertizat
| unkspace a răspuns:

Biblia a fost conceputa sa controleze individul {om persoana} de pe acceasta planeta,sunt multe teorii care se bat unele cu altele, si de sute de ani biserica este in razboi cu stiinta, sa nu uitam de Galileo Galilei (n. 15 februarie 1564 – d. 8 ianuarie 1642) a fost un fizician, matematician, astronom și filosof italian care a jucat un rol important în Revoluția Stintifica el si altii au incercat sa explice adevarul despre universul nostru si ca pamantul nu este centrul universului cum zicea biserica fiind o greseala enorma binenteles,dar acum stim mult mai multe despre tot ce este in jurul nostru datorita stintei nu bisericii care vrea sa ne tina incuiatii,dar au reusit pana acum dar usor pierde teren pentru ca se fac descoperirii imense, sunt prea multe de spus si oricum un om de rand nu vrea sa intelega pentru ca nu cauta raspunsurii palpabile nu povesti despre mentorii, profesorii etc figurimii create de alungul sutelor de anii ca sa credem si sa supravietuiasca incultii de pe acceasta planeta.