| ForJesus a întrebat:

Dumnezeu nu te obliga sa IL urmezi...ci doar ți-a arătat calea. Totul depinde de tine, nu uita Raiul sau Iadul, numai într-unul poți ajunge. Cere-I Lumina necesara de a alege aceea cale care te face sa ajungi in Paradisul minunat, in raiul cel veșnic alături de DUmnezeu. Nu poti fii si cu Dumnezeu si cu lumea.

DE CE ar refuza cineva asa o oferta?

Ai refuza TU viata veșnică?

Răspuns Câştigător
| OOOLEOOO a răspuns:

Omul nu vede! omul are ochi si nu vede! el vede doar blocurile orasului,masinile, curvele, lucrurile facute de om etc...aratami tu oameni in ziua de azii care se opresc din drum ca sa ia un simplu gandac in mana si sa zica,Vai ce minunat! nu,oameni il strivesc,dar uita ca acel gandac a fost creat de un creator! daca nu vad nici natura din jurul lor apoi sa vada lumian Domnului? Ei poate se roaga ca Dumnezeu sa-i ofere lumina,dar in gandul lor se indoiesc ca cineva ii va da lumina! Omul nu vede nimic! si apoi zic : ''Dq eu sunt singurul meu Dumnezeu'' si stii de ce? de ce sunt asa de orbi incat se vad doar pe ei si cea ce fac ei! Practic refuza fara sa stie viata vesnica! refuzandul pe Dumnezeu,Unii spun ''Bah am avere mare curve cate vreau o afacere buna,la ce am nevoie de Dumnezeu?'' Dar sa afle aia ca viata ii scurta,nu stii cand se va termna,o avere trece repede si poate aduce imediat nefericire iar Iisus ne invata sa nu ne sapam comori pe pamant unde le fura hotii le mananca molile si le distruge timpu, ci sa sapam o comoara alaturi de Dumnezeu in ceruri, unde nu o fura hoti nu o mananca molile si nu o distruge vremea!

Intelegi de ce omul refuza viata vesnica? de ce sunt prea orbi si vad doar moartea happy

7 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

For Jesus
Am impresia ca ne confunzi cu babele de la tara unde schemele astea tineau imediat. Pe TPU mai sunt si tineri inteligenti care stiu ca biblia e o poveste de adormit copiii si naivii.

| ForJesus explică (pentru ramona30):

Oare sa fie biblia o poveste de adormit copiii?
In primul rând Biblia nu e o poveste ci un fapt pe care tu nu îl cunoști și acela ca Dumnezeu exista si dacă vrei tu și dacă nu vrei!
2.Se pare ca babele sunt mai inteligente ca tine...din păcate!
3.Cauta-l pe Dumnezeu sincer si El iti va răspunde!
God bless you!

| ramona30 a răspuns (pentru ForJesus):

Raman la parerea ca biblia e carte de adormit copiii, iar d-zeu nu exista nu pentru ca nu vreau eu ci fiindca nu se poate demonstra existenta lui, iar o regula pe care doar tu si babele tale inteligente laughing))))))))))))) nu vreti sa o stiti
spune ca tot ceea ceea ce nu poate fi demonstrat se prezuma a nu exista.

| Polaris a răspuns:

Biliiiv în Gizăăăăs
Hi iz iour seeeeiviăăăr
Du not ciuz Seităn, hi iz baaad
Ciuz Gizăs, hi is badass!

| muffy1 a răspuns:

Binenteles, eternitatea e un blestem, nimic nu se termina, continua mereu si mereu si mereu si mereu, as innebuni si mi-ar reveni si iar as innebuni iar si iar si iar la infinitate, inteleg sa iti fie frica de moarte, e ceva omenesc si normal, nu stii ce vine dupa si cauti raspunsuri, dar sa iti doresti sa continue la infinit apoi, esti oleaca masochist.

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

In Rai nu cred.