| Madalina343 a întrebat:

Dupa spovedanie, Dumnezeu il protejeaza pe pacatos de pacatul marturisit?

Răspuns Câştigător
| Henriette1165 a răspuns:

Il protejeaza dar, pacatosul sa nu stea cu mainile in san si sa faca aceleasi lucruri rele care le facea inainte de spovedanie, odata ce te-ai spovdit incerci sa lasi toate obiceiurile proaste care te-au adus in acest prag, tebuie si vointa, dar astfel vei fi curat si iertat.

4 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

De fapt spovedania e un fel de pastila de a doua zi.laughing

| TrăieşteClipa a răspuns:

Este suficient daca il protejeaza pe preot sa nu ii creasca tensiunea si sa faca infarct cand aude minunatiile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand pacatosul isi aminteste pacatul si-l marturiseste, Dumnezeu il uita, iar duhul sfant trece si-l sterge din srisurile dracilor.la judecata acestia nu vor avea de ce sa te acuze fiindca dosarul tau curat fi-va.

| Drolja a răspuns:

Nu, păcătosul tot trebuie să folosească prezervativul.