| wwq a întrebat:

E pacat daca tin de doua ori pastele si cel ortodox si reformat?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu este pacat atit timp cit faci ceva cheltuieli pentru biserica sau ma rog cotizezi cumva cu ceva.Chiar e indicat in cazul asta sa sarbatoresti zilnic pastele, popa ar fi super multumit

| sitărescu a răspuns:

De principiu când amesteci închinările și credințele, nu rămâi cu nimic, mai ales dacă le ții mai mult pentru partea mercantilă.

Când amesteci credințele e ca și cum ai face o mâncare în care pui iute, dulce, sărat, acru, cuș cuș, borș, asta nu poate să dea decât indigestie...

| PartyClatita a răspuns:

Social vorbind, nu. Sarbatorind invierea, poate ca da. straight face