| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva dacă citesc cate ceva din astronomie si astrologie? Doar citesc atât ca îmi place.
Cred mult și în Dumnezeu.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Are. Cu astrologia te tâmpești treptat.

| Mayhem666 a răspuns:

Astronomia si astrologia nu sunt unul si acelasi lucru.
Si normal ca poti sa citesti, nu te opreste nimeni.
Nici astronomia, si nici astrologia nu au legatura cu religia, mai ales astronomia care e o stiinta, nu are nimic daca citesti.
Si mie imi place astronomia.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Astronomia, normal că da!
În astrologie nu poți crede dacă ești creștin și crezi în liber arbitru. De citit poți citi orice, dar nu toate lecturile ne sunt folositoare.

| T0Teu a răspuns:

Nu mai citi.

| T0Teu a răspuns:

‭‭Deuteronomul 18:10-12: "Să nu fie la tine nimeni care să-și treacă pe fiul sau pe fiica lui prin foc, nimeni care să aibă meșteșugul de ghicitor, de cititor în stele, de vestitor al viitorului, de vrăjitor, de descântător, nimeni care să întrebe pe cei ce cheamă duhurile sau dau cu ghiocul, nimeni care să întrebe pe morți. Căci oricine face aceste lucruri este o urâciune înaintea Domnului și din pricina acestor lucruri va izgoni Domnul Dumnezeul tău pe aceste neamuri dinaintea ta. "

| ArchangelElohim a răspuns:

Te sfatuiesc sa citesti despre astronomie, astrologia nu are nici o legatura cu religia