| anonim_4396 a întrebat:

E pacat sa vrei sa mori?sadeu asta vreau! credeti ca daca vrem sa murim si daca se intampla Dumnezeu ne va ierta?sad

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Da,este pacat.Niciodata moartea nu este o rezolvare. Dumnezeu ne-a daruit viata si numai El are dreptul sa o ia. Orice problema are o rezolvare.Cu micile ei necazuri si bucurii, viata este frumoasa.Ea merita traita!

54 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu eu,ci Tatal meuwinking
Si acum,iti zic sincer ca esti un prost,si stii de ce? pentru ca te bagi ca un prost unde nu-ti fierbe oala,a intrebat daca e pacat,tu acum cauti sa starnesti povesti nemuritoare, esti un prost.
PS:poti sa raportezi cat vrei, important e ca ai citit. happy

| Bia_8599 a răspuns:

Unde te grabesti? oricum o sa mori mai devreme sau mai tarziu.
¨Nu exista oameni care nu au motive sa traiasca... exista doar oameni care nu au descoperit motive pentru a trai.¨

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Nu draga ema din contra dar numai suport sa tot vad porcarile alea de versete scrise de tine mereu

| 愛日本 a răspuns:

Normal că e păcat, sunt unii oameni care şi-ar da orice ca să trăiasca (cei bolnavi) iar tu sanatoasa vrei sa te omori, D-zeu ţi-a dat viaţa, du-o până la capăt lasă soarta să decidă

| Allrc24 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mori de ras pentru ca ai vaz cat de imbecil esti.Esti sanatos la cap instigi lumea la suicid? dc ai cont pe TPU sa raz de altii si sai critic? sa le dai sfaturi in bataie de joc.mai bine te lipseai.e plina ro de oameni ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Allrc24):

Lumea e condusa de cei care au banii asta stie toti nu-i ceva nou deloc si un copil stie asta / si eu is de acord ca masoni conduc lumea special pentru asta mi-am cumparat un dolar dovada ca ei conduc lumea asta e dar nu baga atei ca is satanici

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Allrc24):

Ce drog ai cosumat? cand am instigat eu sa se sinucida fata aia? i-am explicat la ema ca nu-i frumos sai scrie versete cum o vor ajuta?

| mirela07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine sa consume drog? eu una nu ma drogez nu am atins un drog macar nici nu stiu cum ar arata! deci nu ma droghezwinkingdaca asta insinuezi...eu nici nu fumez nu am pus mana nici pe o tigare dapi sa ma si droghez

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mirela07):

Tu nu vezi cui i-am trimis mesajul?

| mirela07 a răspuns (pentru anonim_4396):

A da scuze nu am fost atentawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mirela07):

Tu vrei sa si iei viata?

| mirela07 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dupa cat am observat Dumnezeu nu ma va ierta nici odata deci...sadincerc sa trec peste.straight face

| mirela07 a răspuns:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre...chiar m-au ajutatwinking

| Allrc24 a răspuns (pentru mirela07):

Te iarta mirela doar sa arati c iti pare rau pentru pacatele tale sa te spovedesti si sa nu le mai repeti.

| mirela07 a răspuns (pentru Allrc24):

Mersi pentru toate sfaturile tale m-au ajutat f f f foarte mult straight faceo sa ma rog mai mult si o sa merg mai des la bisericastraight face

| Allrc24 a răspuns (pentru mirela07):

Ok mi-a facut placere sa te ajut doar suntem oameni trebuie sa ne ajutam reciproc si sa ne sprijim la necaz. am avut si eu asa perioade.stiu cum e.dar chiar daca iti pare greu acum o rugaciune de dim si aghiasma fac minuni. spun din experienta proprie.happy daca ai nev de sfaturi.imi lasi id in privat.Domnul fie cu tine. numai bine

| NuDauFunda a răspuns (pentru Allrc24):

A, deci e o formula magica...ai o problema - te rogi si bei aghiasma si gata, totul e bine si frumos. Poate incerc si eu.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai,cine stie, poate ca asa o sa iti intre si tie in cap!

| Rapunzell a răspuns:

Daca iei indreptarul pentru spovedaniei vei gasi acolo mentionat acest lucru. Fireste ca este pacat, pentru ca a-ti dori moartea din cauza suferintelor si necazurilor din viata de zi cu zi, inseamna sa-ti pierzi credinta si nadejdea in Dumnezeu.

| kabaleon a răspuns:

Cu siguranta NU! Viata este un dar. Noi nu avem dreptul sa ne-o luam. Nu poti lua ceva ce nu este al tau! Cum poti sa-ti doresti sa mori cand nu sti ce e dincolo? Macar te-ai documentat inainte sa te gandesti la prostia asta? Sinucigasii vor ajunge cu siguranta in Iad! Tu nu ai trecut prin viata bine si deja iti doresti sa mori. Viata e frumoasa daca sti ce trebuie sa faci. Este pacat numai sa te gandesti la lucrul asta, dapai sa o faci. Cineva care ajunge la astfel de ganduri are nevoie de ajutor. Totul e sa fii puternica si sa treci peste greutatile pe care le ai. Totul este trecator, si sunt sigur ca si starea asta a ta deprimanta va trece. Ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Anonymus314):

Numi pierd timpul cu tine pa

| mihaibrasov a răspuns:

Sinuciderea chiar se pedepseste... Este un pacat destul de grav, iar dincolo te asteapta chestii si mai dureroase decat iti poti imagina...

| Valentyno18 a răspuns:

Nu trebuie sa vrei sa mori.Viata ti-a fost data pentru a fi traita.A vrea sa mori inseamna a te sinucide.Si sinuciderea este o solutie pentru lasi, pentru cei care nu mai vor sa indure si sa paraseasca rusinos lumea si viata pe usa din spate.gandeste-te daca ai o problema si o rezolvi nu esti fericita ca a trecut si ai avut puterea de a o rezolva? Indiferent care ar fi motivul pentru care vrei sa mori tine minte: "fii fericit toate trec bah dale dracu"

| DanDannn a răspuns:

Nu lua ce Dumnezeu a datwinking