| verdeinfață a întrebat:

Educatie religioasa? sau aberatii?
http://www.trilulilu.ro/......i-dumnezeu
http://www.trilulilu.ro/......t-fi-atrib
Voi sunteti cei care trageti concluziile,intre ceea ce ne,, transmit"religiile si ceea ce au transmis iudeii salbatici!

5 răspunsuri:
| 8imal a răspuns:

Tu de ce meriti sa traiesti? Cine esti tu? un pseudonim al unei persoane ce isi ascunde propria identitate in ce scop? Postarile sunt facute de un condamnat la iad! Iti pasa? Il iei de mana ori cauti adevarul? De ai fi citit Scriptura nu ar mai fi trebuit sa postezi aici!

| verdeinfață explică (pentru 8imal):

Tot,dar absolut TOT ce este descris in postarime mele sunt din scripturile de care spui! NU IN ALTA PARTE!
Deci care-i logica?
Daca nu ai logică,toti ceilalti care au allta parere,sunt condamnati la iad?
Daca TU traiesti in aceasta frica incredibila de povesti mitologice cu iad,draci parosi,si pedepse a unor zei salbatici jidanesti, asta nu inseamna ca toti sunt ca tine!
Trezeste-te, sunt si altii care au si alta parere, nu numai ca a ta, ca a popilor barbosi si burtosi la care i te inchini si le pupi mana...

| 8imal a răspuns (pentru verdeinfață):

ISUS a fost si EL evreu cum spui tu! insa cred ca varsta ta e cea a celor ce sunt cocalari ori neonazisti caci asa e moda la copii cu totul de-a gata! cand vei fi de varta mea vei afla poate adevarul pana atunci: grow up!

| verdeinfață explică (pentru 8imal):

Te pomenesti ca esti vreun bosorog de vreo 150 de ani si noi nu stim!
Ce adevar bă? ca Dumnezeu este un imbatranit de zile ce ameninta si pedepseste, si sta pe un tron de foc, cum il descrie Daniel in mitologia numita biblie?
Mai studiaza,, batrane'' si altceva! mai exista fizica quantica, mai citeste carti de genul :Viata de dupa viata de Raymond Mody, Studiaza-l pe dl. Dulcan, etc.etc. si mai lasa deoparte inchinaciunea la ciolane de morti (moaște) la statui sau tablouri. acestea nu sunt altceva decat superstitii dupa care-si umfla buzunarele popii imbuibati si ipocrtiti la care te inchini!
Si apropoo' pentru cultura ta generala : cocalari sunt cei care se manifesta pe la biserici si cheama televiziunea dupa ei, sau cei care se duc de forma ( de ochii llumii) pe la popi si-si tocesc genunchii (printre care si tu chiar), etc.etc.

| 8imal a răspuns (pentru verdeinfață):

Eu nu sunt ortodox mai copile! si fizica quantica e o gaselnita de 2 lei cautati la nivel molecular insa voi nu sunteti in stare sa gasiti periuta de dinti! te dai rotund ca ai cunostinte insa in viata da plina de nonsens nu esti in stare sa faci ceva practic. nu am 150 de ani am 41 si la varsta mea am facut singur 3case de la zero tu cu ce realizari te poti lauda?