| Decstar a întrebat:

Este pacat sa razi la faze amuzante?

20 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Dacă eu am putut juca într-un film ca Life of Brian atunci clar nu e păcat!

| Moryami a răspuns (pentru Gizăz):

E păcat să trăiască pe pământ un gunoi ca tine! O să vezi tu ''comedia'' vieţii tale cât de curând! Blasfemiile nu rămân niciodată nepedepsite.

| Gizăz a răspuns (pentru Moryami):

Parcă e creştineşte să întorci şi celalalt obraz şi să ierţi. Dar da, lumea asta asta e plină de "creştini" ca tine. Adică nişte animale mici şi proaste. laughing Poza aia nu e despre niciun Iisus, idiotule. E despre siniştrii ca voi. Că el a vrut să fiţi în imaginea lui. Dar de fapt l-aţi făcut pe el ca voi. Adică o caricatură, nişte monştri viciaţi. Animal mic şi retardat ce eşti! Dobitocule!

| Moryami a răspuns (pentru Gizăz):

Eu sunt cel retardat? Sau tu prin faptul că ţi-ai pus o poză cu Iisus Hristos şi ţi-ai mai pus şi numele ''Gizăz'' ( Jesus ) care oare ce înseamnă?

| Decstar explică (pentru Moryami):

Numele poate insemna orice atat timp cat este scris ''Gizas'' si nu ''Jesus'', nu poate spune nimeni ca ii poarta numele lui ''Jesus''

| Decstar explică (pentru Decstar):

Plus ca Jesus este un nume ca oricare altul...nu mai stiu exact unde se foloseste, dar se foloseste

| Moryami a răspuns (pentru Decstar):

Numele asociat cu poza, oare ce înseamnă? -_-

| Decstar explică (pentru Moryami):

Daca eu am poza asta cu preotul si ma cheama "decstar" cine as putea sa fiu daca le-as asocia?

| Moryami a răspuns (pentru Decstar):

Un ateu care îşi bate joc de religia creştin ortodoxă.

| Decstar explică (pentru Moryami):

Unde scrie asta?
M-ai vazut ca scriu eu ceva de ''cel de sus''?
Banii pe care i-ai dat tu la preot acum cateva zile s-au dus in burta lui, un cola, o mancarica buna...iar tu nu ai facut nimic, l-ai lasat sa-ti ude peretii si i-ai dat si bani pe de-asupra

| Moryami a răspuns (pentru Decstar):

Hmm... nu prea se poate spune aşa ceva în cazul meu pentru că tatăl meu este preot.

| costis a răspuns:

Nu e reglementat. Da-i inainte.

| danut a răspuns:

Depinde de locul unde "o faci", sunt contraindicate la cimitir, priveghi, biserica, examen, teza, politie si urgenta sau cand cazi din avion fara parasuta.

| danay72 a răspuns:

Avea Isus simţul umorului? Poate că unii cititori simt o notă de umor când ajung la pasajul în care Isus spune că este mai uşor pentru o cămilă să intre prin urechea unui ac decât pentru un bogat să intre în Regatul lui Dumnezeu (Matei 19:23, 24). Ideea unei cămile încercând să treacă prin urechea unui ac de cusut literal este exagerată. Alt exemplu de hiperbolă este cel referitor la faptul de a vedea paiul din ochiul cuiva şi de a nu observa bârna din propriul ochi (Luca 6:41, 42). Într-adevăr, Isus nu a fost un dictator ursuz. El a fost un om prietenos şi plin de căldură. În cazul creştinilor din prezent, simţul umorului poate să descreţească frunţile în timpuri dificile

| RareşTPUro a răspuns:

Fazele amuzante de aceea sunt amuzante ca sa razi. Nu este pacat sa razi. Doar sa nu razi la cei cu probleme, defecte si alte situatii date de la Dumnezeu.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu laughing

| martzian a răspuns:

Nu, ca principiu. Insa veti vedea adesea o mare diferenta intre ce considera omul lui Dumnezeu a fi "o faza amuzanta" si ce considera restul lumii. Biblia il compara pe om (in mai multe locuri - vezi Ps.1 sau Mt.12) cu un pom. Il recunosti dupa roade. Omul bun face roade bune, iar cel rau la fel. Nu vorbesc de accidente, ci de un stil de viata.

| MskDesign a răspuns:

Rasul face bine.
De ce sa fie pacat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In morala babelor nu e bine. Dar in realitate e chiar indicat.

| sappy a răspuns:

E pacat sa nu razi!