| Babus_Delia_1990 a întrebat:

Eu am o colega musulmana care crede in allah! un catolic care crede la fel ca fata aceea! deci italienii, spaniolii si japonezii ce religie au?

Răspuns Câştigător
| heyromania a răspuns:

Faci o mare confuzie. Nu conteaza nationalitate pentru a avea o religie. Exista italienii musulmani, unguri ortodocsi si turci romano catolici.

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sigur ai facut si descoperiri?

| ErrorFound a răspuns:

Nu face confuzie.
Musulmanii(asta e religia MUSULMANA) cred in Allah.
Colega ta e turcoaica probabil. Sau tataroaica.

Spaniolii sunt in mare parte catolici, dar asat nu inseamna ca nu-si pot schimba afilierea religioasa dupa cum vor ei.

Japonezii sunt in mare parte atei, cum zice si Moisie. Dar, daca ne luam dupa religie, cea majoritara in Japonia este Shintoismul, fiindca ateismul nu este o religie.

| Moisie a răspuns:

Italienii si spanioli sunt crestini catolici, iar japonezi sunt atei in proportie de 70% Restul sunt budisti, shintoisti, animisti, crestini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Allah tradus
=Dumnezeul
Musulmanii cat si cei care au mai citit si altceva in afara de eticheta de la sticla de bere sunt de acord ca este vorba despre acelasi Dumnezeu cu al crestinilor si al evreilor.
Italienii si spaniolii sunt in mare parte crestini catolici.

Răspuns utilizator avertizat