| AvalohAlyn a întrebat:

Exista dovada lumii de dincolo in relatarile celor care au trecut prin moarte clinica, experiente NDE.Credeti asa ceva? Eu zic cs e plauzibil, ar fi singurele dovezi despre viata de dincol in afara de ce spune in Biblie.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Sunt multe astfel de cazuri de acest gen in lume. Multe persoane au avut experiente NDE pe care si le amintesc cu lux de amanunte si marturisesc ca i-a marcat profund. Le a schimbat viziunea asupra vietii si au realizat viata nu se sfarseste aici, ci are o continuitate. Interesant e ca marturiile lor sunt asemanatoare gen se simt liberi si fericiti, intalnesc rude decedate anterior care ii incurajeaza sau percep prezenta unor entitati spirituale. Eu tind sa cred ca exista viata dincolo chiar daca n am trecut prin experiente de genul.

| doctorandus a răspuns (pentru HazelEyes77):

Da, da, o adventista a vazut in NDE o zeita si s-a convertit la Wicca.

1 răspuns: