| SupraNaturalDM a întrebat:

EXISTA VAMPIRI? Stai asa putin stiu deja raspunsu-l vostru,, esti nebuna,,? rolling on the floor sau prea multe filme sau ceva de genu Nu pe bune nu sunt aici din cauza filme-lor sau ceva de genu ma intereseaza doar adica unii oameni spun ca exista iar altii spun ca nu. Exista bolii care te fac sa arati ca vampiri happy si sa te comporti ca unul,, Schizofrenie,, poate. Dracula m-a adus iar-si aici Si tot felul de povestii Voi ce credeti exista Vampirii sau Nu? Si mai exista Oare? SiDaca e sa fie cum e sa fi ca unul tongue?
Adica a eu CRED ca Exista daca exista Dumnezeu exista Diavol, Ingeri - Demoni Si vampiri happy Fantome Totul este posibil...

31 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Nu exista vampiri pentru ca varcolacii i-au ucis pe toti acum multi ani.

| C0nstantin a răspuns (pentru Zenicide):

E invers laughing nu ai vazut seria Underworld? laughing

| Zenicide a răspuns (pentru C0nstantin):

Serios? Atunci cum explici asta inteligentule? http://www.youtube.com/watch?v=exWUeQ53ICg&t=1m19s

| MasterOfDisaster a răspuns:

EU nu cred ca exista vampiri. Si nu vad ce legatura ar avea vampirii cu dumnezeu
si categoria religie.

| onasis1961 a răspuns:

Tot ce se hrăneşte cu sânge se numeşte vampir.

| Thunderstruck a răspuns:

Da si mie ce fumezi... Apropo, cred ca inteles C0nstantin c-o tragi pe ma-sa.

| C0nstantin a răspuns (pentru Thunderstruck):

Ce sa faci cu toti pruncii astia prost crescuti... nu e vina lor... ei doar reproduc ceea ce sunt invatati acasa.

| Thunderstruck a răspuns (pentru C0nstantin):

E posibil, dar eu cred ca e "matura", dar sufera de un retard mintal sau pur si simplu are un IQ sub medie.

| RAY a răspuns:

Crede in dovezi nu in basme,mitologii, fantezi

vampiri, demoni, ingeri, dumnezeii sunt produsul nevoilor umane, imaginatiei umane

| dragos9234 a răspuns:

Dar daca nu exista dumnezeu? Mai este posibil sa existe vampiri?

| LolaLollita a răspuns:

Nu existahappy

| Vix999 a răspuns:

Exista da. Se numeste vampirism si cuprinde acele persoane care au un stil alternativ de viata bazat pe "dogme" ale intelegerii culturale ale vampirilor. Consuma sange, unii chiar prin torturarea oamenilor, au practici sexuale extravagante si exagerate. Se impart in multe categorii : cei care consuma sange, cei care sunt doar atrasi de partea sexuala si cei care se "hranesc" cu energia altor oameni.
Nu exista logic vampiri in sensul ca sunt imortali si ca ii poti ucide doar cu tepuse sau argint. Dar ca si alegere de viata da, exista si cele mai raspandite asemenea "clanuri" sunt pe teritoriul SUA. Ii poti compara daca vrei cu niste secte. Traiesc dupa propriile iluzii si reguli. In general sunt boli psihice dar sunt si persoane care pur si simplu s-au pierdut pe ele si au gasit (din punctul lor de vedere) raspunsuri in acest stil de viata. Ca aspect arata la fel ca vampirii prezentati prin media ..se imbraca in negru, au par lung si isi ascut caninii.

| CryChristiAN a răspuns:

Exista Dumnezeu, exista Satana.

Exista de-asemenea diavoli.
Nu exista vampiri, fantome, zombie.
Citeste scripturile si pe http://sfaturiortodoxe.ro

O seara buna!

| viavo a răspuns:

Nu cred ca ar exista vampir in sensul adevarat inteles de om, este o inventie a creerului uman si nici macar Biblia sau istoria lumii nu sustine asa ceva (doar fantezia omului) in schimb exista tot felul de fenomene greu de explicat fizic.Eu sunt in Germania, de curand s-a mutat langa mine o doamna de 31 de ani bolnava de schizofrenie care sustine ca a fost si muscata de un vampir, uitand sa isi administreze medicamentele la timp. A avut crize de schizofrenie care se manifesta prin delir, halucinatii, ameteli si pot deveni chiar si foarte agresive.

| mihaitaLGP a răspuns:

Da exista vampiri/fantome si in acelasi timp nu exista.

De ce ambele?

Daca mediul de viata este corespunzator, idei bine plantate in suboconstient la varste fragede cand nu exista discernament si capacitate de intelegere, de catre persoanele din jur, teorii religioase sau tema ca sunt reali, atunci chiar ajung sa existe.
Intr-o mai mare sau mai mica masura.
Depinde cat de prielnic este mediul de viata.

Pe de alta parte nu exista, daca nu crezi in asa ceva, daca esti constient de ce e in jurul tau si nu te lasi cuprins de sentimentul de teama, il "observi" si constientizezi ca e doar o senzatie/sentiment creat de subconstient in functie de propriile prejudecati, atunci vampirii/fantomele ajung sa existe doar ca simpla legenda, mit.

| PotatoMustDie a răspuns:

Nu exista asa ceva, scorniri ale imaginatiei putin prea debordante.

| C0nstantin a răspuns:

Ce tragi? da si la altii nu tine numai pentru tine...

| SupraNaturalDM explică (pentru C0nstantin):

Pe Mata o trag Fericit? Du-te la somn acumtongue

| SupraNaturalDM explică (pentru C0nstantin):

Pe Mata o trag! Du-te la somn happy

| SupraNaturalDM explică (pentru C0nstantin):

Pe Mata o trag! Du-te si baga somn!

| SupraNaturalDM explică (pentru C0nstantin):

Pe mata o trag du-te acum si te culca.

| C0nstantin a răspuns (pentru SupraNaturalDM):

Frumos te invata pe la tara sa vorbesti... pune mana si invata macar sa scrii corect romaneste;)
Cu dedicatie: http://www.youtube.com/watch?v=XlmxNhrJnCE

| Polaris a răspuns (pentru C0nstantin):

Dacă n-ai înțeles, să știi că o trage pe mă-ta.

| Monst a răspuns:

Nu e nici o legatura!

| yanira4u a răspuns:

Schizofrenia te face sa te compoti ceva un vampir? asta ai spus.o pe bune? si care e legatura dintre ingeri demoni dumnezeu si vampiri?

| SupraNaturalDM explică (pentru yanira4u):

Nu poate fi unu fara celalalt adica nu poate fi un dumnezeu fara un diavol happy

| dragos9234 a răspuns (pentru SupraNaturalDM):

Vai de capul tau.
Ai un limbaj extraordinar.

| yanira4u a răspuns (pentru SupraNaturalDM):

Da.logic.dar care e legatura dintre vampiri si dumnezeu?

| ancutz16 a răspuns:

Nu exista vampiri happy

| Wariors a răspuns:

Foarte adevarat! Exista DUMNEZEU si exista aghiuta rolling on the floor. Demonii la fel exista.Dar de vampiri doar uneori se pomenste a fi demoni ci mai deapt blestemti.Ar putea exista, daca da nu ar fi calumea sa fii unul dintre ei! Fie esti demon fie blestemat esti prisonier in viata TA.
Ai inteles?

| ChrissvonEstevan a răspuns:

Chiar crezi ca vei gasi vampiri pe TPU? happy in mod normal nu fac asta, dar uite id-ul meu must_be. dreaming@yahoo.com