| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

● Femeia il face pe barbat sa pacatuiasca?

Răspuns Câştigător
| mihaMGB a răspuns:

NU! Femeia este privita drept ispita d.p.d.v. al barbatului, dar nu ii poate controla constiinta pentru a-l trage spre pacat.Fiecare are o constiinta, este liber sa ia propriile decizii si hotarari, deci barbatul care pacatuieste o face pentru ca doreste, si pentru ca se lasa prada instinctelor primare, nicidecum din cauza femeii in sine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaMGB):

Ba da...

| mihaMGB a răspuns (pentru anonim_4396):

Ori esti o femeie care are impresia ca prin farmecele personale EA "atrage" barbatul care inconstient "pica in plasa ei" si este dus spre pacat ( crede-ma e doar o impresie, barbatii "pica " in pacat pentru ca doresc /nu refuza o partida de sex cu o femeie disponibila, nicidecum nu sunt "ispititi" si "trasi spre pacat"), ori esti un barbat care nu a atins o maturitate care sa permita asumarea raspunderii pentru propriile fapte (deci, in consecinta, un las care da vina pe femeie in loc sa dea vina pe organul genital pe care l-a folosit pe post de creier in momentul "pacatuirii" ) happy. Dar asta este doar parerea meahappy nu trebuie sa te jignesti orice ai fi, femeie sau barbatwinking ..Si in fond si la urma urmei, cine esti tu sa ma contrazici?happye opinia mea pe care mi-am exprimat-o drept raspuns intrebarii de mai sus, nu am insinuat ca asa trebuie sa priveasca toata lumea problema in cauzahappy Daca ai alta parere exprim-o drept raspuns intrebarii, sau nu o exprima delochappyar fi dragut din partea ta pe viitorhappy pupiciwinking

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Fiecare este ispitit, cand este atras de pofta lui insuşi şi momit.

| EstiFericitaSauTrista explică (pentru EmaS):

● Puteai sa elaborezi.

| EmaS a răspuns (pentru EstiFericitaSauTrista):

Intr-adevar,puteam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia il naste pe barbat.de pacatuit fistecare o face singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Natura umană care este stricăcioasă îl face pe om să păcătuiască.

| PulbereDeStea a răspuns:

Fiecare pacatuieste cand si cum vrea.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaMGB a răspuns:

Fiul cui? laughing cred ca ai scris gresit sau vad eu raurolling on the floor)))nu ai dreptul de a discuta macar cu mine dragalaughingnu stiu cum sa-ti explic eu tie. Discuti ca-ti permit euhappypot la fel de bine sa te ignor si sa vad atunci ce drepturi mai ai tu asupra a ceea ce spunlaughingmda..cred ca esti fiul cel "dezechilibrat si tuburat psihic" -sa te numim-al lui Adamlaughingrolling on the floor)mai rar asa cevalaughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaMGB):

Vezi ca ai pus prea multe emoticoane, nu te-ai plictisit sa pui atatea "laughing" si "rolling on the floor"
nu?
Generatiile astea de rahat...x-(

| mihaMGB a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar de unde stii tu din ce generatie fac parte? am folosit emoticoanele pentru a-ti putea tu da seama cam ce stare de spirit mi-a generat conversatia noastrahappymi-a parut ca nu poti duce intr-atat incat sa poti judeca fara putin ajutorhappy si daca din tot ce am scris eu asta a fost tot ce ai putut tu selecta atunci e grav..si nu stiu care dintre noi se afla mai in "rahat" happy

| Glontulet a răspuns:

laughing