| Antipaticu a întrebat:

Hai sa tinem un moment de reculegere pentru Muammar Gaddafi.
voi ce ziceti?

22 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Bine, dar după ce îmi fac și eu poză cu cadavrul;))
http://www.ugandapicks.com/......27x300.jpg

| MMihai a răspuns:

Nu sunt sigur că Muammar Gaddafi, ar fi ținut un moment de reculegere, dacă muream eu.

Muammar Gaddafi, a irosit foarte mulți bani aiurea, și grosul populației din Libia, trăia rău.

Dacă Băsescu, ar prinde, prin porcării făcute, un al treilea mandat, sigur, va avea aceiași soartă, cu Muammar Gaddafi.

Nu sunt dispus să țin nici o pico secundă de reculegere, pentru scârbe, care ajunși președinți de țară, le-a fost în afara curului de poporul din țara aia

| FlorinnD a răspuns (pentru francesca89):

Link-ul asta vroiam sa il pun si eu. zice bine Lovendal...
Nu te chinui cu mintile astea luminate.te lupti cu morile de vant!
Succes!

| MMihai a răspuns:

Răspuns pentru @ francesca89
Asta a fost cam 40 și ceva de ani președinte, mai exact 43 de ani.
Nu pot spune, că nu o fi făcut la început și lucruri bune, dar ulterior a luat-o pe arătură rău de tot, când dădea câte 500 de euro unor curve din Italia să citească coranul etc.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Muammar_al-Gaddafi
Muammar Abu Minyar al-Gaddafi (lb. arabă: معمر القذافي, Muʿammar al-Qaḏḏāfī, n. 7 iunie 1942 - d. 20 octombrie 2011[1]) a fost conducătorul de facto al Libiei între 1969 și 2011.
Cunoscut și sub numele de Colonelul Gaddafi, Muammar Gaddafi s-a născut într-o familie de țărani beduini în apropiere de orașul Sirt.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Beduin
Beduinii erau nomazi.
Familia Gaddafi nu ducea o viață plină de privațiuni.
Se spune că au o avere imensă estimată la peste 1 miliard se $, dar tai un zero și ajung la 100 de milioane, sau mai tai un zero și ajung la 10 milioane.
Într-un stat de democrație populară și președintele are cam cât restul oamenilor.
El și ai lui aveau mult mai mult oricum și asta a supărat populația.

Indiscutabil mișcarea anti Muammar Abu Minyar al-Gaddafi a avut (indiscutabil ) și finanțare externă, dar și acordul populației sătulă de abuzurile și tâmpeniile, clanului lui Muammar Abu Minyar al-Gaddafi.
Ei s-au rupt de popor și s-au interesat numai de prosperitatea lor.

Dacă colonelul Muammar Abu Minyar al-Gaddafi, nu făcea și ceva lucruri bune, îl înlăturau de la putere, mult mai repede, de 43 de ani.

( Băsescu a devenit foarte greu de suportat după numai 6 ani.)

Dacă Gadaffi s-ar fi retras după 20-30 de ani, ar fi fost viu și acum.

Marile prostii le-au făcut în ultimii 10-15 ani, dar și anterior, cu sprijinirea financiară a unor activități teroriste, a unor false mișcări de eliberare șamd.
Libia vezi :
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Libya_under_Muammar_Gaddafi
http://ro.wikipedia.org/wiki/Libia
( În tot cursul anilor 1970-2000 Libia sub conducerea lui Gaddafi a jucat un rol activ în viața continentului african, mai ales în Africa Neagră, în care a căutat să dețină un rol conducător. Ea a fost implicată în mișcări subterane și de gherilă sau în lovituri de stat - în regiuni diferite -- Uganda, în Cornul Africii, în Liberia și Sierra Leone, în Ciad, Burkina Faso == deci el și ai lui, aruncau banii Libiei și ai poporului din Libia, pe tâmpenii și cu timpul ai lui / libienii nu l-au mai vrut la conducerea țării lor.)
http://ro.wikipedia.org/wiki/Politica_Libiei

De ce Gaddafi, nu a vrut să renunțe civilizat, la putere și a început războiul civil, că știau că au făcut multe abuzuri și multe tâmpenii, în urma cărora el și ai lui puteau să își petreacă restul zilelor la închisoare și să le fie și confiscată averea.
Muammar Abu Minyar al-Gaddafi și ai lui nu au fost de fel îngeri, ci niște profitori, care sub ideile unui fals socialism, au dus-o mult mai bine, decât restul oamenilor din Libia, iar abuzurile și tâmpeniile lor, au deranjat populația, care s-a alăturat, la mișcarea anti Gaddafi.

| francesca89 a răspuns (pentru MMihai):

Da.sigur...oamenii s'au trezit dupa 10-15 ani ca ceva nu e bine...
Totul e o minciuna!

| cristi202 a răspuns:

Pai daca vrei pentru el, atunci tine si pentru Hitler, Stalin, Ceausescu, si toata suita de dictatori care a existat pe pamint.

| CobraLeon a răspuns:

Or sa vada ei libieni ce viata vor duce de acum incolo...

Răspuns utilizator avertizat
| florin1979 a răspuns:

Ma bucur ca a dat coltu, era un dictator foarte rau si sprijinea si terorismul international. sper ca cei ce l-au prins si ucis, sa ajunga eroi nationali sau sa sara cu banu americanii la ei. iar ca moment de reculegere. sa fie sanatos, dumnezeu sa-l ierte rolling on the floor

| Birjaru a răspuns:

Las ca acum e cu prietenu' Ceasca la una mica.

| Zangetsu a răspuns:

Era un fel de ceausescu asta?

| sorinL1 a răspuns (pentru Zangetsu):

Mai mult sau mai putin.

| OmletteDuFromage a răspuns:

Eu zic sa nu.

| leo987 a răspuns:

Go to Libia if you care :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saracu, incerca si el sa se afirme, daca atat l a dus capu` ce sa i faci?laughingsa l omori!hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca near da petrol pe gratis as tine o pomana pentru el da asa ce sa tin pretul petrolului creste

| Nede a răspuns:

Parerea mea.nu prea merita

| SENEX a răspuns:

Sunt altii mai mizerabili ca el, ce conduc din umbra totul.O sa-i vedem pe metereze ca salvatori si calauzitori ai nu stiu ce oranduiri cretine.A fost sacrificat pentru ca a indraznit sa ceara aur contra petrol, suparandu-i pe cei ce ofereau hartii contra petrol.In rest a avut un comportament de terorist.

| conu a răspuns:

Da,de ce nu ținem un moment de reculegere pentru Hitler, Stalin, Osama bin Laden și Nicolae Ceaușescu?