| LoVeYoU222 a întrebat:

Heeeii TPU
Ce pareri/opinii aveti despre dimensiunea religioasa a existentei?

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Pai mai intai spune-ne care e aia si apoi ne dam cu parerea.

| Dorugar a răspuns:

Existenta nu are o dimensiune religioasa. A avut o asemenea dimensiune in comuna primitiva cand din cauza de nestiinta se explica totul prin voia lui Dumnezeu. Dar acum cand Stiintele au devenit atotcunoscatoare si a tot puternice, omul a devenit "homo sapiens sapiens" in care sapiens inseamna A STII, deci dimensiunea actuala a existentei omului nu mai este una religioasa ci este una data de Stiinta/Cunoasterea sa!
Asa ca las-o mai moale cu religia si da-o mai tare pe invatatura, ca dimensiunea existentei tale este data de ce si cat STII!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorugar):

"Stiintele au devenit atotcunoscatoare si a tot puternice"
Traiesti cumva in pestera Soimos?
Informeaza-te inainte sa scrii tampenii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E smechera.