| ralualice05 a întrebat:

Heeelp.care stie ceva despre farmece care te afecteaza sub forma de cosmar? credeti in asa ceva?

20 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Hai sa lamurim o treaba, nu EXISTA farmece.

| Chαяtreux a răspuns:

Nu cred. Dar spune rugaciuni daca tu crezi ca te ajuta

| CryChristiAN a răspuns:

Nu este bine sa apelezi la farmece, vraji sau alte chestii pentru ca nu este DELOC BINE.

| Thunderstruck a răspuns (pentru CryChristiAN):

Hahaha, nu ma mai pot opri din ras, ia mai citeste o data ce-ai scris.rolling on the floor

| ralualice05 explică (pentru CryChristiAN):

Nu am zis ca apelez eu la farmece.mi s-au facut si nu vreau raspunsuri ca nu exista. eram ferm convinsa ca nu exista pana cand mi s-a intamplat ce mi s-a intamplat,

| CryChristiAN a răspuns (pentru Thunderstruck):

Sora mea a scris.happy.

| Thunderstruck a răspuns (pentru CryChristiAN):

Banuiam eu ca n-ai scris tu, stai linistitlaughing.

| 3xfemeie a răspuns:

Cred ca nu toate cosmarurile sunt cauzate de farmece. Poate fi o experienta neplacuta din trecut, o fobie... sau gresesc?

| ralualice05 explică (pentru 3xfemeie):

Stiu ce zic si sunt 100% convinsa ca e vorba de farmece. nu sunt nebuna cu toate ca asta am crezut si eu in prima instanta

| Thunderstruck a răspuns (pentru ralualice05):

De fapt, chiar e posibil sa ai un inceput de schizofrenie.Nu glumesc, se intampla des persoanelor care cred astfel de basme.Sau ai putea pur si simplu sa incetezi sa mai vrei sa ti se intample ce ti se intampla.Asa o sa se opreasca totul.

| ralualice05 explică (pentru Thunderstruck):

Daca am inceput de schizofrenie atunci cum explici asta:cam de vreo 4 ani mi se intampla in fiecare sfarsit de luna sa am un cosmar in care mama moare in bratele mele, iar in momentul in care ea isi da sufleul eu tip in somn si incep sa plang.mentionez ca ritmul inimii imi e dat peste cap in momentul ala iar daca nu e cineva in preajma sa ma trezeaca nu pot reactiona si nu ma pot trezi singura iar cand ma trezeste cineva efectiv nu imi simt mainile si picioarele ca sa nu mai zic ca sunt alba la fata ca lumanarea si rece gheata.aaa, si, asa informativ cosmarurile astea le am mereu intre ora 5.00 si 6.00 dimineata

| 3xfemeie a răspuns (pentru ralualice05):

Eu nu am spus ca esti nebuna! Doar sugeram ca daca stii cauza axacta gasesti mai usor rezolvarea. Ai fi dispusa sa apelezi la terapii alternative?

Răspuns utilizator avertizat
| Thunderstruck a răspuns (pentru ralualice05):

Cum explic? Autosugestie.Atata timp cat tu crezi ca o sa ti se intample asta, chiar o sa ti se intample.

| ralualice05 explică (pentru Thunderstruck):

Apreciez efortul tau de a incerca sa ma ajuti, dar stapanesc detul de bine cunostintele despre pshologia umana comportamentala si nu e vorba de autosugestie

| unbaiatanonim a răspuns:

Nu exista farmece, blesteme, fantome, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Me29 a răspuns:

Daca simti prezente in casa sau crezi ca sunt ai putea sa chemi un preot sa iti citeasca Moliftele Sfantului Vasile -sunt pentru alungarea diavolilor.

| ralualice05 explică (pentru Me29):

Nu e legat de casa, mi s-a intamplat si cand dormeam acasa la mine si cand am plecat din tara, si in timpul liceului la camin. nu vad sa aiba legatura cu locul ci mai degraba cu mine si sincer nu stiu cum sa mai reactionez si unde sa caut ajutor si raspunsuri