| Djlsghtnquuw a întrebat:

Hei, e pacat daca te duci intr-o biserica de adventisti? Eu fiind crestina? Nu vreau sa trec la religia lor, ci doar sa particip la o slujba, ceva. thinking

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

1) Adventistii sunt tot crestini.
2) Conform dogmelor religiei ortodoxe se considera pacat care nu poate fi iertat intrarea unei persoane intr-o biserica sau doar participarea la un ritual al altei religii.
3) Cand a veniti Papa in Romania, patriarhul de atunci a participat la o sluja comuna intr-o biserica catolica alaturi de Papa (considerat de aceleasi dogme ca fiind reprezentantul diavolului pe pamant).
Rezumat: Conform dogmelor nu ai voie. Conform preotilor nu conteaza. big grin

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu este pacat.Si ei sunt crestini. Oricine il recunoaste pe Isus Hristos ca Domn si mantuitor, este crestin. Difera doar modul de inchinare.

| FucktheSystem a răspuns:

Ști geniule, adventiștii sunt tot creștini...

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns:

Este foarte pacat ca esti tanara si ai mintea in epoca de piatra cand cei de atunci nu avea calculator si atatea mijloace de informare. Vezi ca si adventisti sunt crestini, Dumnezeu este acelasi, Isus la fel, numai ritualurile difera. Vand capre, nu vrei una?

| nesuferit a răspuns:

Da oare ca ateu o fi pacat? laughing))

| Biuka a răspuns:

Nu e pacat, atat timp cat nu este o religie care nu se inchina lui Dumnezeu happy. Daca e doar de curiozitate, poti sa mergi linistita >big grin

| wildstrawberry a răspuns:

Nu, nu este pacat! Nu scrie nicaieri.De ce ar fi un pacat? Stai linistita! :*

| Djlsghtnquuw explică:

@Nesuferit,termina cu "glumele". :pe. FucktheSystem,eu sunt crestin ortodox,dar ma gandeam sa nu mai scriu, stii, ca unii sunt suficient de destepti si deschisi sa isi dea seama.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Djlsghtnquuw):

Scuză-mă că nu ghicesc în stele și că al fel de bine puteai să fi și Catolică spre exemplu sau de orice alt cult creștin că-s destule. După tine inteligența e același lucru cu ghicitoria? Nu cred...

| Djlsghtnquuw explică:

Ok,ai dreptate, trebuia sa scriu happy, scuza-ma happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei avea -15 puncte din 1000 in fata lui ii sus tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este pacat s aiei parte la adunarile lor si sa le citesti cartile/brosurile.