| Thuglife02 a întrebat:

Astazi vin cu o intrebare mai ciudata. (parerea mea)
Ce imi puteti spune despre acest "pact cu diavolul" (sau iluminati)
Ce imi puteti spune despre aceasta poza si ce inseamna semnul acela?:http://endoftheamericandream.com/......-Horus.jpg

Si ce personalitati mai importante au facut pact cu diavolul?
As vrea sa stiu daca fro celebritate din Romania a facut pact cu diavolul.
As dori sa imi spuneti neaparat Despre rapperi: 20pac, Notorious BIG, 50 cent si Snoop Dog.
dar si despre alti cantareti de ex PSY cum de a facut 1.500.000.000 de vizualizari si inainte era un nimeni?

va rog sa imi lasati si link-uri sa citesc mai multe daca puteti :D

dau funda la cel mai rapid raspuns care sa ma lamureasca si pe mine ce inseamna iluminati si semnul acela facut de jay z.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad ca ai numai raspunsuri neserioase.Acel semn e o copie pe care o gasesti si pe bancnota de un dolar care reprezinta o piramida si un ochi in varf. Ochiul acela reprezinta cel ce sta ascuns in varf,cel ce stapaneste lumea,capul rautatilor si a tot ce se intampla rau pe lume,el dirijeaza si controleaza lumea.El fiind pe rima treapta,cu ajutorul urmatoarelor trepte care inseamna banci, regi, conducatori de state, mari puteri ale lumii, masonii si iluminatii.pana la primele trepte care sunt de exemplu simpli functionari care habar nu au ce servesc eicand de exemplu vin functionari de la rpimarie si cer banii pentru impozite de exemplu. Acel jay z, a facut dintr-o prostie semnul acela pentru ca sincer nici el nu stie ce inseamna. Si acum sa-ti explic cat pot mai bine ce inseamna iluminati.Iluminatii sunt linii regale,ascendenti ai unor extraterestri dornici sa stapaneasca pamantul,fiinte oarecum umane aterizati pe pamant cu multe milenii in urma,mai inainte de scufundarea atlantidei,ei imperechinduse cu femeile blonde cu ochi albastri din nord,dand nastere unei rase asa zis iluminati. sange din sangele lor,iluminatii sunt linii regale,atent supravegheate si imperecheate,ca sangele lor sa nu se diminueze. Pact cu diavolul nu este,diavolii ei sunt,iluninatii,cei ce stapanesc pamantul ei vor ca forta raului,a terorii sa stapaneasca,rpin frica,saracir,razboaie,boli,etc,sa decimeze populatia deja f mare. Iluminatii au puterea de asi schimba forma umana,in cea reptiliana,cea de origine. Toate sarbatorile,de pasti de craciun, sunt copii fidele a obiceiurilor lor de a face sacrificii umane. De pasti ei fac sacrificii, de craciun la fel, noi insa am preluat acest obicei de la ei, noi sacrificand doar animale. Nu am timp si spatiu suficient pentru ceea ce vreau sa spun dar iti voi da un lnk unde vei gasi mai multe reportaje facute de un om care se lupta de mai mult timp sa ne deschida ochii.Si vad ca deja lumea a inceput sa se dezmorteasca din acest somn care inseamna credinta oarba,credinta, o modalitate a iluminatilor de a baga frica in noi, de a ne spala creierul.Ei au impus dzeu si satana, biserica, tot ceea ce ne poate indobitoci. http://www.youtube.com/watch?v=-L-_-mHL2hY

http://www.youtube.com/watch?v=HhXOU5aoanU

| benny34 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm, corect, am insa dubii la partea cu extraterestrii care s-au imperechiat cu femei, de ce trebuiau neaparat sa fie blonde si cu ochii albastrii?laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru benny34):

Pentru ca au sangele cel mai pur,e chestia de compozitia sangelui. Stiu ca ai dubii,ca si altii de fapt,dar ce se intelege prin ingerii izgoniti din rai care sa scris atat in biblie? Daca ai timp,ti-as recomanda o carte,"copii matricei" de david icke. Sunt fapturi extraterestre aparute cu mult in urma civilizizatiei mai"inteligente",vezi tu. piramidele au fost construite cu blocuri de piatra cantarind sute de tone aduse de la sute de km depaartare,bine slefuite si aliniate perfect, ceea ce cred ca pe vremea aceea nu exista tehnologia din ziua de azi, si, imi vine foarte greu sa cred ca au putut ridica atatea blocuri de piatra cu doar sclaavi slabi si nehraniti. Adevarul iese la iveala in ziua de azi, trebuie doar sa ne trezim unul pe altul.

| benny34 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit multe de david icke, am ceva intrebari si despre el oricum imi place gandirea lui, nu zic ca nu ar fi adevarat, o sa citesc cartea ca e un subiect ce ma intereseaza.

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Te-ai uitat prea mult la desene animate.
Diavoli, draci, elfi, spiriduşi, moş-crăciuni...nu există. Totul e doar o strategie de marketing pentru a face bani de pe urma unor creduli şi fani ai teoriilor de conspiraţie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Conspiratia este reala!

| Thuglife02 explică (pentru NOname):

Ok am inteles ca nu exista. dar vreau sa stiu mai multe! de ex: dc toti rapperi fac referiri la "RAIN MAN" "UMBRELA ELA ELA ELA EHH" "IIILUMINATI" si " NOUA ORDINE MONDIALA" si ce daca nu exista? vreau sa stiu mai multe nu sa raman asa... nestiutorbig grin

| NOname a răspuns (pentru Thuglife02):

Dacă vei căuta în milioanele de versuri ale melodiilor orice alt cuvânt, orice altă expresie, te asigur că în foarte multe dintre acele miliarde de combinaţii o vei găsi.

Va însemna asta că e (neapărat) o conspiraţie la mijloc?

Nu e decât atenţia voluntară-selectivă. Ţine de psihologie.

Deşi, în mod cert, unii artişti/textieri/producători...vor să pună puţin publicul pe jar, dându-i apă la moară, ca să-şi aducă produsul în centrul atenţiei şi să-şi sporească vânzările. Reclama e mama comerţului.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Cate aiureli pact cu diavolu, pact cu gandirea se mai face in Romania?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pact cu Diavolul? Serios? Sincer nu cred nici jumatate, din ce ni se prezinta in mass media de senzatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piramida si ochiul atotvazator.am piramide, pira-piramide.eu sant faraonul.nu sant asa illuminat da lucrez la asta.

| Exilee a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha-ha. Mi-ai redat un zambet big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este pe youtobe un videoclip cu demascarea industriei muzicale daca te intereseaza..Acolo arata mai multe
http://www.youtube.com/watch?v=gEzFHvQ5f98
Sunt 10 parti!

| Aiwendil a răspuns:

Diavolul nu face pact cu nimeni.Nici demonii. Ajutotul tine de bine, nu de rau.Iar lor le place sa fac rau, nu sa te ajute pe tine sa ai nu stiu cate vizualizari pe Youtube la un videoclip.

| Thuglife02 explică (pentru Aiwendil):

Am dat un exemplu! doamne mai bine nu intrebam ca voi stiti mai putine ca mine despre asta dar tot va bagati sa comentati

| Gekkō a răspuns:

Semnul acela e piramida cu ochiul care reprezinta ochiul atot vazator al lui Lucifer (ochiul care vede tot - monitorizarea) ce sta in varful piramidei (peste orice lucru, mai sus de tot)

| Thuglife02 explică:

Nu am zis ca eu cred in asa ceva dar sunt cateva exemple cam bizare de ex: PSY avea cate 3 milioane de vizualizari si deodata, a strans cam 1.500.000.000 de vizualizari cu o melodia nu asa spectaculoasa.