| Christina95 a întrebat:

Heii :*.Am si eu o intrebare care ma tot framanta de ceva vreme.E adevarat ca poti face pact cu diavolul cerandu-i sa-ti ofere un bun material in chimbul sufletului tau? Stie cineva cum se face, intreb din pura curiozitate. Daca e cineva care chiar are habar despre asta il rog sa-mi raspunda cat mai curand posibil! Multumesc :*!

24 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Mda, iti iei un carnat de la McDonald's si il sacrifici la o rascruce de drumuri. Aici apare halucinanta in idei Kalla si sa-i spui ca singurul neuron care il are in cap sa-l tina in arest la domiciliu, sa nu mai spuna idiotenii si minciuni caci ca daca mai continua nici dracu' nu o mai vrea.winking

| OOOLEOOO a răspuns:

Idea ca cineva si-a vandut sufletul pentru succes in viata este o scuza a ratatiilor folosita pentru as ascunde propriul lor esec.

| Dandanache a răspuns:

Orice patrunjel adolescentin care se intereseaza de asa ceva pe internet nu va face pacturi cu diavolul. Are si el niste standarde, nu se complica cu ciurucuri. Daca il intereseaza sufletul cuiva, vine el, nu se lasa cautat.

| mODIN a răspuns:

Tot ce ai auzit despre pactul cu diavolul e o minciuna. Diavolul nu exista!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Roaga-te sa primesti intelepciune, nu stii ce ceri

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E doar o fantezie

| Kalla a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci asta.Pentru ca daca vrei sufletul inapoi nu poti nici macar daca faci fapte bune toate viata.Sufletul tau este a lui satan.Imediat ce mori te duci in iad direct fara sa treci pe la judecata.Este alegerea ta dar gandeste daca vrei sa faci asta.
Oricum daca vrei cel mai scurt si usor ritual este sa te duci la 12 noaptea fix intr-o incrucisare de strazi adica ca asta:
http://www.missionariverbiti.it/img/Incrocio%20di%20strade.jpg
Iei cu tine o gaina vie si ii tai capul la 12 fix unde se intalnesc cele doua strade.In cateva clipe o sa-ti apare un demon, nu diavolul in persoana.O sa discuti cu el.Nu stiu ce urmeaza, nu stiu ce trebuie sa faci sau ce se va intampla. Sper spre binele tau sa nu incerci sa afli asta.Serios,nu o fa.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Kalla):

Ajungi direct in iad? pai prin simplu fapt ca daca ar exista rai, ar fi plin de cristini, asta e destul de nasol, deci tot iadul il prefer

| M25M a răspuns (pentru Kalla):

Nu-l incuraja...Nu putem vorbi in secolul21, anul 2014 de pact cu Diavolul, e aberant.

| Theo94 a răspuns (pentru Kalla):

Pun pariu cu tine ca daca fac cum ai spus tu nu o sa apara nimic.

| Katyussha a răspuns (pentru Theo94):

Frate fa-o si filmeaza-te. Vreau sa o vad si pe asta.Cred ca o sa apara pe internet cu numele de "Satan summoning gone wrong" rolling on the floor).

| Syela a răspuns (pentru Kalla):

laughing ma imaginez facand asta si ma ingrozesc dejalaughing pentru mine dumnezeu si satana nu exista dar mi se pare prea sinistru oricum, laughing

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Ai auzit de Iuda iscariot care l-a tradat pe Isus in schimb la 30 de arginti? Cum a sfarsit? Cu Diavolul faci pact in defavoarea ta si in favoarea lui. Numai odata iti pierzi viata. Dar de ce nu ai face tu o colaborare cu invatatura biblica pentru a putea face fata tentatiilor Diavolului? Daca te-ai apropia de Dumnezeu, el care este sursa vietii si poate sa-ti dea intelepciune pentru ca sa-l pui pe El pe primul loc in viata ta si toate celelalte iti vor fi date Matei 6:33. Satan nu este un prieten al omului ci un dusman ce cauzeaza moartea. Mai intai te atrage, apoi te ataca. Citeste te rog in Biblia ta in Iacov 4:7, 8.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dii tu o copchila ditamai pe diavol te-ai trezit si tu ca-l vrei, no fa daca vrei seva apai iti zace tata seby ce sa faca: intri pe site-ul asta:www.satanismul.blogspot.com
invosi un demon de ala mai nicut, si ii zaci ca ii da-i sufletul in schimb la se o vre tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa vinzi ceva care nici nu stii cum arata.

Răspuns utilizator avertizat
| Lămâie00 a răspuns:

Da, este posibil, din pacate doar in Supernatural

| SteinZer0 a răspuns:

Din pacate nu este posibil... dar ar fi foarte interesant nu? Imi amintesc de Doc. Faust.

| WaxX a răspuns:

Pai din moment ce crezi in diavol crezi automat in Dumnezeu pentru ca el l-a creat...este cam aiurea...de ce ai vrea sa stii asta?
Eu personal nu cred ca este adevarat!
Sunt doar niste inventii pentru a obtine publicitatelaughing pentru ca ideea asta este raspandita printre vedetele internationale care unele/unii isi vand sufletul diavolului pentru lux, bani etc
Este o prostie.

| silvian12 a răspuns:

Da Cristina,se poate! Foarte multi oameni celebrii au facut asta, Eminem, Rihana, DMX, etc.Chiar ei au spus ca si-au vandut sufletul diavolului, pentru faima si bani! Au semnat cu sange! Apoi, au incercat sa iasa din aceasta incurcatura, dar nu mai poti iesi! Putem observa o diferenta clara la Eminem, DMX.Despre ce cantau inainte, si despre ce cantau anul trect de exemplu.Nu stiu exact cum iti poti vinde sufletul,dar stiu ca diavolul este foarte viclean,si poate sa faca asa ceva.Te-as sfatui,sa nu mergi la vrajitoare, si chesti de genu, ele pot comunica cu demonii, dar daca chiar vrei, poti cere ajutorul unei vrajitoare.

| amethystmoon a răspuns:

Poti sa faci "pact" cu diverse entitati negative, dar nu o sa-ti dau detalii. Cert e ca cel mai bine e sa stai departe de persoane care fac asa ceva. Si sa nu-ti treaca prin cap sa INCERCI happy

| Rinn_Flo_1998 a răspuns:

Alut! Sunt satanist si cred ca iti pot raspunde cel mai bine la aceasta intrebare! Da, se poate.e un legamant puternic.dar nu ii asculta pe ceilalti prosti care iti spun ca vei fi chinuit dupa viata si ca prin acest pact primesti masini si din astea.e o prostie! N-o sa primesti niciodata case si bani de la Lucifer. legamantul nu te ajuta atat de mult in viata asta cat in viata viitoare, adica dupce murim ..vei ajunge in partea nordica a iadului, un loc plin de desfart unde vei intra in posesia unor puteri inimaginabile...un simplu exemplu ar fi demonii. daca dumnezeu asta e atat de puternic atunci de ce nu pot ingeri face nimic pe pamant? Nu intelegi? Lucifer e cel mai puternic Zeu! La mila lui sta soarta lumii ...eu am invocat multi demoni si stiu ce inseamna. daca ai nevoie de mai multe detalii o sa-ti mai dau ..de exemplu ..prosti astia nu stiu ce inseamna cu adevarat asta. daca ar sti despre ce putere infernala isi bat joc probabil ca ar plange de frica.

| simonopetritul a răspuns:

âl știi pe Hitler... apăi el au făcut-au așa ceva... (((