| JeffHardy2011 a întrebat:

Hristos A Inviat! Va urez un Paste Fericit tuturor utilizatorilor TPU.
Voi ati fost ieri sa luati lumina?

7 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Singura Lumină a lumii este doar ISUS HRISTOS!
Adevărata lumină nu se stinge niciodată. Lumina ta de aseară mai arde?

| JeffHardy2011 explică (pentru Esperança):

Daca vrei sa stii, chiar mai arde!

| Esperança a răspuns (pentru JeffHardy2011):

Păi arde că depinde cât e lumânarea de lungă! însă lumina trebuie să vină din interiorul nostru, noi trebuie să fim lumina prin Isus Hristos iar această lumina nu stă intr-o lumânarea ci în sufletele oamenilor!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Da, am fost sa iau o lanterna. thinking

| Siracuzia a răspuns:

Multumim, la fel. Da, ca in fiecare an.Si Pasti.

| AvalohAlyn a răspuns:

Am fost. M-a apucat si ploaia. Dar a fost frumos cand s-a cantat Hristos a inviat! Fie ca Lumina Sfanta a Invierii sa va umple sufletele si voua de credinta, dragoste si pace!

| dragos9234 a răspuns:

Da, eu am luat lumina aseara de la o lanterna.