| robby212 a întrebat:

HRISTOS S-A INALTAT!
1.
"CATASTROFA AMERICANA".O profetie venita de la un om cu Har, in America va urma o catastrofa, nu stiu cand, dar va urma.

2.
Taifunuri, vijelii, tornade, suvoaie v-or face ravagii in toata lumea! In Spania deja incepe si va continua.Rugati-va pentru a ne izbavi Dumnezeu de toate acestea! Va urma o seceta, dupa care vor veni mari inundatii care au sa distruga totul in calea lor! Pregatiti-va!

Credeti cate va zic, aceste cuvinte nu sunt de la mine, ci de la Dumnezeu! Sunt profetii care trebuie sa urmeze, va spun ca asa va fi!
Rugati-va neincetat!
Daca doriti sa cititi direct de la profet, spuneti si va voi da link-ul in mesaj.

31 răspunsuri:
| William a răspuns:

Iti fac si eu o profetiewinking in vara asta va ploua, va fi foarte cald si va bate vantul ocazional.

NOname
| NOname a răspuns:

Iar nu ţi-ai luat medicamentele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

laughing

| doctorandus a răspuns:

Medicamente, medicamente!

| Mădă0611 a răspuns:

In ce zona a Americii, cumva pe coasta de est, vestul oceanului Atlantic? laughing Oare de ce in Spania e nu stiu ce, cumva pentru ca e in partea de est a oceanului Atlantic? Eu zic sa mai pui mana pe carte, si tu si si "profetul" tau. Fac si eu o profetie, mai multe de fapt: Anglia o sa fie inghitita de ape, in Africa o sa moara lume de foame si sete, o sa se dezghete ghetarii de la poli, nu pentru ca oamenii pacatuiesc, ci pentru ca nu sunt prea inteligenti, tu o sa te superi iar daca iti urez succes in clasa a 6-a. Ma stiu? smug

| robby212 explică (pentru Mădă0611):

Ce are coasta de est cu ceea ce zic eu? Nu am zis ca vor fi ditrugeri din cauza apelor, am zis ca va fi o catastrofa.

| Mădă0611 a răspuns (pentru robby212):

Pai uraganele se produc in preajma apelor, tsunami-urile la fel, da, chiar, app, cum de "prorocul" tau nu vede tsunami-uri, pe acolo prin est thinking Probabil e crestin ortodox si are probleme cu alti crestini, catolici si pocaiti, europa si america. thinking

| robby212 explică (pentru Mădă0611):

Numai in coasta de est este apa?

| Mădă0611 a răspuns (pentru robby212):

De data asta ma refeream la estul indepartat, Japonia, de exemplu.

| robby212 explică (pentru Mădă0611):

Ai zis de coasta de est a Americii.

| Mădă0611 a răspuns (pentru robby212):

Prima data, apoi am zis de tsunami. rolling eyes

| robby212 explică (pentru Mădă0611):

Da, ai dreptate, scuze.
Ai trecut prea repede de la un subiect la altul.
Vor fi vijelii, tornade, tsunami (nu cred ca era nevoie sa specific, era de la sine inteles ca ca numai unde este apa).
Imi pare rau, am gresit, asta e.
Vezi ca am vorbit ceva noi doi, daca nu va zice la televizor ca 3 sferturi din populatie va fi afectata, trebuie sa imi cer iertare de 10 ori sau invers.
Dar, am vazut ca multi au interpretat ca vorbesc de sfarsitul lumii...nici pe departe! Sfarsitul lumii nu va veni pana dupa al 3-lea razboi mondial.
Madalina, am o intrebare, eu sunt crestin, tu esti atee dar totusi, suntem oameni cu gandire rationala, de ce nu ne putem intelege? Si noi crestinii am pornit multe povesti pe aici, dar si voi, trebuie sa recunosti.

| Mădă0611 a răspuns (pentru robby212):

Eu ma pot intelege cu oricine de pe net (aici intru cand vreau, cei din realitate ma pot stresa cand n-am chef sa ii vad), dar tu te-ai suparat si m-ai jignit de mai multe ori pentru ca nu ti-am dat dreptate cu filmuletul ala laughing, niciodata nu raman datoare. big grin
3 sferturi din populatie nu are cum, si oricum, tu o sa faci ca astia cu sfarsitul lumii, o sa vina, stiu ca o sa vina, dar peste cateva miliarde de ani, si nu cum scrie in biblie, pe atunci planeta noastra nici n-o sa mai existe. Deci, anul asta?

| robby212 explică (pentru Mădă0611):

Nu anul asta, nici anul viitor, nici peste 10 ani, sau poate chiar oricand, dupa al 3-lea razboi mondial.
De ce nu are cum 3 sferturi din populatie?
Nu m-am suparat pentru filmuletul ala deloc.
Stiu ca te-am jignit si regret, dar nu poti spune ca tu nu m-ai jignit.

| Mădă0611 a răspuns (pentru robby212):

=)) pai ar trebui sa incepi sa imi ceri iertare la 10 raspunsuri :)) Aia nu e viziune, e vedenie :)) (astea ar fi sinonime pentru realisti, antonime pentru restul). Bineinteles ca la un moment dat 3 sferturi din populatie o sa moara, ba mai mult, o sa moara chiar 4 sferturi :)), e la mintea cocosului. Transmite-i asta "profetului" tau: http://www.troll.me/images2/grammar-correction-guy/go-home-youre-drunk.jpg

Eu jignesc ca razbunare, nu e frumos sa ramai dator, nici nu tin minte de obicei ce am de razbunat, tin minte persoana. Vorba e "iert, dar nu uit", la mine e "uit, dar nu iert".;))

| robby212 explică (pentru Mădă0611):

Inca nu trebuie, mai asteapta, iti zic eu cand.
N0name este un om super, dupa ce am specificat ca nu eu sunt profetul, ea spune ca ma cred profet....Doamne, ce oameni.

| Mădă0611 a răspuns (pentru robby212):

Las-o balta, ca o tot lungesti si murim pana atunci, de fapt o sa moara cateva generatii, multe. Nu uita sa ii transmiti ce ziceam, cui ziceam.

| robby212 explică (pentru Mădă0611):

Nu murim stai linistita.Nu a trecut nici o luna.

| ErrorFound a răspuns:

O spun si o voi repeta neincetat pana va treziti: CUTREMURE, INUNDATII, TAIFUNURI si alte fenomene au fost si vor fi MEREU. NU este cu nimic mai special taifunul de maine decat taifunul de ieri asa ca taci si nu mai pomenii de catastrofe

| robby212 explică (pentru ErrorFound):

Dumnezeu sa te ierte.Eu te-am iertat.
Daca eu te fac pro*t pe tine, nu zici nimic, asa-i?
Am zis ca vor fi foarte multe inundatii, taifunuri, care ne vor face mult rau.Nu cele obisnuite, ci vor veni foarte multe si puternice, 3 sferturi din omenire va suferi din cauza asta! Blestemat fie Diavolul care pune stapanire pe voi toti.
Te rog, respecta oamenii, inteleg ca esti inca micut, dar respect trebuie sa ai respect fata de ceilalti. Apropo, azi ai terminat scoala, va veni vacanta, lasa site-urile astea si iesi pe afara.

| ErrorFound a răspuns (pentru robby212):

Am respect fata de oamenii normali.
Astfel de profetii au fost de cand lumea(si catastrofe la fel) si nu s-au indeplinit niciodata.
Daca spui astfel de lucruri ori nu gandesti limpede, ori doresti sa ne sperii.
Imi pare rau ca te-am facut prost fara dovezi concrete, dar astfel de postari numai prostie denota. Apropo, cati ani ai, daca tot a venit vorba?

| robby212 explică (pentru ErrorFound):

Nu cred ca te intereseaza.De varsta poti sa iti dai seama dupa ce conversezi cu cineva, iti vei da seama de limitele lui si asa vei delimita varsta.
Nu s-au indeplinit niciodata? Daca iti zic ca acest profet a facut 2 sau 3 profetii care s-au adeverit si multe altele inainte, nu ma vei crede, nu-i asa?

| ErrorFound a răspuns (pentru robby212):

Si Nostradamus a prezis moartea unui papa:dar prin ceata, nu i-a spus numele, n-a pus data...asa ca nu e nimic clar. Sau caderea turnurilor gemene...alta profetie incetosata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa oricine poate sa profeteze dupa cum il taie capul si sa spuna ca sunt spusele lui Dumnezeu!

| BlackSulphur a răspuns:

Inca un sfarsit al lumii? La cate sunt, au fost si vor fi, incep sa cred ca sunt nemuritor!

| robby212 explică (pentru BlackSulphur):

Am pomenit de sfarsitul lumii?

| Buresbista123 a răspuns:

Catastrofa e in capul tau gogule, tu nu vezi ca de mii de ani is aceste fenomene ca exista si bine si rau indiferent daca tu crezi in prieteni imaginari ori nu...
DZ s a inaltat-))))))))) trezeste te puisor nu mai visa!

| Aiwendil a răspuns:

Din nou vine sfarsitul lumii? Tot vine sfarsitul lumii de cand s-a creat lumea.Vezi ironia?

| robby212 explică (pentru Aiwendil):

A pomenit cineva ceva despre sfarsitul lumii?

| marinelpop a răspuns:

*** w11 1/12 pag. 11-12 Cine poate interpreta profeţiile? ***
Petru a scris: „Nicio profeţie din Scriptură nu provine dintr-o interpretare personală" (2 Petru 1:20). Cuvântul grecesc pentru „interpretare" are sensul de „soluţie, dezvăluire", în ideea că „ceea ce este desfăcut sau dezlegat a fost înainte legat". O altă traducere a Bibliei redă cuvintele lui Petru astfel: „Nicio profeţie din Scriptură nu este [o chestiune] de dezlegare personală" (The Amplified New Testament).
Să ne imaginăm un marinar iscusit care face un nod complicat. Când acesta este gata, un necunoscător poate să vadă firele care formează nodul, dar nu ştie cum să-l desfacă. În mod asemănător, oamenii pot observa tendinţele actuale care duc la probleme complicate, dar nu ştiu exact ce întorsătură vor lua lucrurile.
Profeţii inspiraţi din vechime, cum a fost Daniel, nu au analizat personal tendinţele din vremea lor pentru ca apoi să încerce să dezvăluie un viitor complicat rostind o profeţie. Dacă ar fi manevrat lucrurile astfel încât ele să se desfăşoare într-un anumit fel, o astfel de profeţie ar fi provenit din imaginaţia lor. Ea ar fi fost o prezicere umană, o previziune cu un fundament imperfect. Însă Petru a explicat în continuare: „Profeţia n-a fost niciodată adusă prin voinţa omului, ci oamenii au vorbit de la Dumnezeu, fiind purtaţi de spiritul sfânt" (2 Petru 1:21).