| Holiday a întrebat:

Http://revistapresei.hotnews.ro/......ce-ora.htm

Mafia BOR nu se lasa.

Pana cand naiba trebuie sa suportam astfel de josnicii?!? Chiar n-au inteles ca le-a trecut vremea?

17 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Era de aşteptat. Nimănui nu îi place să-şi piardă leafa. Dar trebuiau să se fi gândit înainte. Să fi ales o profesie reală.

| Filip23 a răspuns:

Care mafie? Un profesor care a vrut sa isi pastreze locul de munca e mafie?

| Holiday explică (pentru Filip23):

Un angajat care prin metode ilegale contribuie la bunastarea companiei pentru care lucreaza, inclusiv in ideea ca asa isi pastreaza jobul, este un infractor.

NOname
| NOname a răspuns:

Se comportă exact ca ceea ce sunt: căpuşele societăţii.

Disperarea-i mare, se tem că vor rămâne fără bani plătiţi de stat pentru inutilele şi dăunătoarele lor servicii.

| danay72 a răspuns:

E bine ca oamenii incep sa vada si sa reactioneze.

| Holiday explică (pentru danay72):

Stai relaxat, ca si in ce priveste secta ta lucrurile sunt la fel.

| danay72 a răspuns (pentru Holiday):

Esti haios.Biblia arata clar ca oamenii vor vedea cum e crestinatatea, deci se implineste in cele mai mici detalii.

| Holiday explică (pentru danay72):

Oarecum ai dreptate, oamenii vad intr-adevar cum e crestinatatea, a durat cam mult dar pana la urma au vazut ca e o aberatie. Iar modelul tau nu e cu nimic diferit. Dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns:

Unii sunt destul de disperati, si probabil aceasta disperare pentru indoctrinare se va inteti deoarece cat mai multi oameni isi deschid ochii. Ceea ce se intampla mi se pare patetic si scade credibilitatea bisericii. In viitor se vor inmulti aceste actiuni patetice de indobitocire deoarece cu cat mai putini indobitociti cu atat si mai putini bani. Este o situatie critica. Cand ne gandim cate biserici se construiesc in tara si cum scade numarul populatiei crestin-ortodoxa...Nu avem ce face. Sau poate avem dar trebuie luata atitudine.

| Holiday explică (pentru T0T):

Din pacate unii, cum zici tu, scarbiti de BOR o sa ingroase randurile altor secte cu idei la fel, daca nu mai, tampite.

| T0T a răspuns (pentru Holiday):

Pe mine nu prea ma mai intereseaza de ideile lor tampite. Ma deranjeaza ca nu sunt bani dar se baga la biserica in continuare in cantitati mari. Dupa mine pot sa creada si intr-o matura, sa o divinizeze atat timp cat nu imi afecteaza buzunarul.

| milan9 a răspuns:

Tu realizezi cred ca nu faci altceva decat o GENERALIZARE murdara... thinking sad

| Holiday explică (pentru milan9):

Am mai discutat asta cu generalizarea, atata timp cat capii BOR sunt niste mafioti, nu exista nici un motiv pentru care nu s-ar putea generaliza. Pana la urma voi ii alegeti, sunteti solidari cu ei, ii urmati, ii preaslaviti, deci...sunteti ca ei.
In alta ordine de idei, nu e zi sa nu apara macar o "exceptie" de genul asta, si multe nu apar...

| milan9 a răspuns:

Cui le-a trecut vremea? Crestinismului? Crestinilor poate? sad
Tu in calitate de ateu, mai doresti cumva inca o epurare pe criterii religioase?

Sa inteleg ca esti nepotul lui Visinescu? thinking

| Holiday explică (pentru milan9):

Nu e nevoie de nici o epurare, dar sunt si vor fi din ce in ce mai putini creduli care sa va creada povestile si sa va umfle buzunarele.

| Lagorúthon a răspuns:

Cred ca o sa fiu injurat.
Cand o sa cada toate rahaturile astea cu biserica, sa mor de nu o sa ma duc la preoti, ii rapesc, ii pun intr-o cusca si le arunca cate jumatate de paine pe zi. De apa, ce sa spun. Le voi da cate 2 stropi. Abia astept.