| stnvlro a întrebat:

Imi explica si mie cineva exact ce inseamna " circumscris ", La noi in ortodoxie se practica asa ceva?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, ortodocsii picteaza pe biserici un ochi circumscris intr-un triunghi.

| danay72 a răspuns:

Taierea imprejur la barbati cand sunt bebelusi, dar la evrei.

| Felys a răspuns:

In religia ortodoxa nu se practica dar daca sunt persoane care vor, nu ii opreste nimeni, totusi acea piele care se indeparteaza are rolul ei si desi se spune ca barbatii ar fi mai curati dupa acest procedeu, sufera alte modificari si glandul nu mai este atat de sensibil, adica nu mai aveti aceleasi senzatii ca inainte de a se face operatia respectiva, https://www.youtube.com/watch?v=e0AAV3Lukrg

| Jardelin a răspuns:

Circumcis nu circumscris!

Daca-i trolling macar sa fie asa cum trebuie!

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Belirea pielii din jurul capului jucariei.