| AnnonnyMa a întrebat:

In primul rand categoria e pusa la intamplare.
Deci,cine are vreo idee despre spiritism?
Chestii gen: Ritualuri de protectie,cum chemi spirite, cum te pregatesti pentru o sedinta de spiritism? Funda+Vot:*

11 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Spiritismul este arta de a comunica cu spiritele...Cea mai folosita metoda este Tabla Ouija, Inainte de a folsi aceasta tabla trebuie invocat un ritual, pentru protectie, sau ceva de genul... Ceva sa cuprinda cantece protectoare, o rugaciune, sau citate ''sacre'', Desigur nu poti deschide tabla acasa si sa te astepti sa vorbesti cu Spirite, un spiritist trebuie sa se afle intr-un loc in care stie ca se gasesc Spirite.

Desigur exista si alte metode de evocare a spiritelor, chiar si rugaciunea este o forma de Conjurare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti se pare ca postarea ta este legata mai mult de Religie, nu de Dragoste si sex?

| AnnonnyMa explică (pentru anonim_4396):

Mdea..eu am spus ca am pus la intamplare categoria da ma rog.

| Salahadin73 a răspuns:

Http://occultshop.biomagikstar.ro/carti_vraji/carti_vraji_1.htm
Cica a fost scrisa de insusi regele Solomon...

Răspuns utilizator avertizat
| Eschimoasa a răspuns:

Buna,

De ce esti interesat/a de spiritism?
Ce stii despre spiritism?
Stii ce prsupun aceste practici pe care vrei sa le afli?
Chiar daca ti se par funny si cool, practicile despre care vrei tu sa afli nu sunt deloc o joaca si nu oricine poate sa se ocupe cu asa ceva.
Eu consider ca ar trebui sa ramaii la stadiul de citit despre spiritism.

| AnnonnyMa explică (pentru Eschimoasa):

Nu mi se pare nimic funny & cool, vreau s-o fac cu varmiu, asa din prostie, totusi stiu ca.i periculos

| pasadi97 a răspuns:

Sedinta de spiritism presupune probabil cedarea unei parti din energia nervoasa si intr-un spital de boli nervoase s-a facut un studiu si 0% practicasera spiritism deci e posibil ca cel ce incepe cu spiritismul sa ajunga la schizofrenie sau alte lucruri din astea cand demonul poate lua controlul corpului.

| pasadi97 a răspuns (pentru pasadi97):

70% am vrut sa spun din cei din spitalul cu boli mentale practicasera spiritism. E usor sa chemi demonii dar cum scapi de ei?

| Zalmos_Zen_1975 a răspuns:

Va recomand cartea "Din-Tainele-Vietii-Si-Ale-Universului" online aici(lectura placuta):
http://www.scribd.com/......niversului