| iEmonel a întrebat:

Inainte de a pune intrbarea va rog sa o luati in serios si sa nu raspundeti daca aveti chef de glume, scandal etc. Eu vreau sa merg pe calea cea buna, m-am saturat sa ratacesc prin lume fara un scop anume. Vreau sa fiu si eu fericit si de aceea rog pe cineva din Timisoara care crede in Dumnezeu sa se cupleze cu mine.laughing
Va multumesc pentru intelegere.
PS:nu glumesc, chiar caut o persoana credincioasa

27 răspunsuri:
| iEmonel explică (pentru EmaS):

Nu imi plac manelele. "Rock crestin" nu ai sa imi recomanzi?

| iEmonel explică (pentru EmaS):

Minunata melodia. Multumesc. Poti sa te rogi pentru mine?

| EmaS a răspuns (pentru iEmonel):

Eu pot sa ma rog pentru tine, dar nu este suficient.Domnul vrea ca tu sa ii predai inima ta.

| FucktheSystem a răspuns:

Matrimoniale creștin ortodoxe, poate găsești ceva să-ți placă :
http://www.cetatea-crestina.org/

| ramona30 a răspuns:

Cele mai multe sanse sa gasesti o astfel de persoana le ai la un concert de manele, ca astia toti sunt credinciosi. Sau poti incerca la un azil de batrani.

| Bia_8599 a răspuns:

¨Eu am căutat pe Domnul, şi mi-a răspuns: m-a izbăvit din toate temerile mele.
Când îţi întorci privirile spre El, te luminezi de bucurie...¨ Psalmii 34:4, 5

| Maidanezul a răspuns:

Si motanul bunicului meu dispare din ograda sa se calugareasca pe legea lui motaneasca. Dupa 3 zile apare mai jerpelit cu un zurgalau de git, propovaduind in gura mare. iubirea intre animale.Ce sa ne mai mincam intre noi fratilor uite cita iarba si dorind sa dea un exemplu ia 2 boturi de iarba si le mesteca de ii trozneau falcile. Soaricii vad minunea si zic motanul a devenit vegetarian uite maninca si iarba, hai sa ii dam sarutul impacarii si sa traim ca fratii.Soaricii fiind mititei motanul ii ridica ii pupa si ii minca.O rup soaricii de fuga si unul mai batrin zise stiam de la tata mosu ca ce se naste din pisica tot soarici maninca.Cam asta este morala pentru tine coane.Re pune mina pe carte, Nu te zmolesti pe fata sa te dai credincios ca fariseii in VT, Citeste Biblia nu te lua dupa fraieri ca ai mare cuvint de folos.Dar tu esti indaratnic si o sa te bagi la un metin ca orice AF care se respecta
Ps AF http://ro.wikipedia.org/wiki/Analfabetism_func%C8%9Bional

| iEmonel explică (pentru Maidanezul):

3-0 pentru limba romana.
Metin nu mai joc cu toate ca imi place. laughing

| Maidanezul a răspuns (pentru iEmonel):

IEmonel explică (pentru Maidanezul):
3-0 pentru limba romana.
Metin nu mai joc cu toate ca imi place

@Domnul Maidanez Raspunde
O sa repet pina va vine mintea la cap si o sa sariti pirleazul din analfabeti functionali --->oameni normali
Tu esti in stadiu incipient uite o clasificare pe puterile tale :
Pai analfabetul functional conform definitiei cind nu pricepe un lucru simplu zice ca toti sunt nebuni ca nu sunt asemeni lui.Tu mergi ca jucarelele cit ai arcul intors faci si tu niste lucruri simple cind se descarca arcul esti paralizat =analfabetul functional cu cheie si arc.
-Daca pui baterii duracell si un motoras electric de 3V cc alergi pe miriste ca iepurele din reclama duracell=analfabetul functional cu baterie
-. Daca pui acumulatori sa dea energie =analfabetul functional cu acumulatori si incarcator ca mobilul.
-Greu la deal greu ca "analfabetismul functional" combinat cu metin si farmerama =mai greu ca mercurul Nici cu macaraua Kraz Ruseasca nu va salta omul peste gard

| iEmonel explică (pentru Maidanezul):

Imi place ca tu vorbesti de analfabeti. laughing

| Maidanezul a răspuns (pentru iEmonel):

(12 Octombrie 2011 22:58 )
iEmonel explică (pentru Maidanezul):
Imi place ca tu vorbesti de analfabeti.

@Domnul Maidanez
Specifica coane ca esti Analfabet functional
Greu de cap esti uite pun mai detaliat
Analfabetism funcţional este o noţiune care se referă la persoanele care ştiu să citească, dar nu înţeleg ceea ce au citit. Mai precis, o persoană poate să reproducă verbal sau în scris un text, dar nu îl înţelege suficient pentru a-l folosi ca resursă în reuşita unei acţiuni sau în performanţă. Semnele grafice sunt recunoscute, dar conţinutul de idei nu e înţeles decât, eventual, la un nivel foarte superficial.[1]

Prin contrast, există şi noţiunea de analfabetism absolut. Conform definiţiei date de UNESCO în 1958, analfabetă este considerată o persoană care nu a învăţat niciodată să scrie şi să citească.[2]

Persoanele cu probleme de analfabetism funcţional sunt persoane care au urmat şcoala şi care fie au obţinut o diplomă corespunzătoare unui nivel de educaţie, fie au părăsit şcoala înainte de a obţine o diplomă, dar care, în ambele situaţii, nu deţin competenţe de bază suficiente.[3]

Un studiu privind educaţia în statele membre, publicat de Comisia Europeană, arată că în România, în 2006 faţă de 2000, procentul de elevi în vîrstă de 15 ani care sunt analfabeţi funcţional a crescut de la 41, 3% la 53, 5%. Prin comparaţie, în Finlanda doar 4, 8% dintre elevii în vîrstă de 15 ani au dificultăţi în a înţelege ce citesc.[4] După Finlanda urmează Irlanda, cu 12, 1% şi Estonia, cu 13, 6%.[5]

Procentul plasează România pe ultimul loc din ţările europene la ştiinţa de carte.[6] Înaintea României se află Bulgaria, cu o proporţie de 51, 1% de tineri care nu înţeleg ceea ce citesc.

| EugeNNio a răspuns (pentru Maidanezul):

N-am inteles nici o...laughing) De unde drec le scoti mai tata? Vb.ca bunicul la 87 ani

| iEmonel explică (pentru Maidanezul):

Poti sa te duci sa iti mananci ciorba pana nu se raceste.

| Maidanezul a răspuns (pentru EugeNNio):

Eugennio a răspuns (pentru Maidanezul):
N-am inteles nici o...)
De unde drec le scoti mai tata? Parca vb. bunicul cand avea vreo 87 ani

@Domnul Maidanez
Greu sa citeasca urmarind un link "analfabetul functional" nu se dezminte mai repede dezintegrezi un atom si nu vei reusi un Analfabet functional sa il faci sa priceapa "http://ro.wikipedia.org/wiki/Analfabetism_func%C8%9Bional
Poate este pe turceste si ai nevoie de transalator, ce nu pricepi tu in articol ca te privesti ca in oglinda in el. Incearca sa il citesti si de jos in sus si de sus in jos, daca il citesti ca arabii de la dr-->stg pai de aia nu pricepi
.

| EugeNNio a răspuns (pentru Maidanezul):

Ma rog... daca zici tu...

| Maidanezul a răspuns (pentru EugeNNio):

Da si tu o cautare cu gogu si baga la serciuiala analfabetismul functional si vei gasi exact textul. Deci nu este inventia mea, am pe aici niste exemplare care nu stiu o regula de 3 simpla uite ex dat lor : bunicul are 100 gaini si vine vulpoiul cu 2 picioare si sterpeleste 10 cite mai ramin in %, Ai cuvintul meu unul nu a gasit solutia sa zica vulpoiul a luat 10% si in ograda au ramas 90%.Ba mai cereau date, cite erau porumbace cite pestrite, sa scot cocosul din calcul ca el nu face parte din neamul gainesc, Nu glumesc din pacate

| Leonard08 a răspuns (pentru Maidanezul):

Erau crestini...laughing
Dar ce sa le faci. Daca ii omori vom ramane vreo 2-3% din cati suntem acum.

| gigel68 a răspuns:

Inainte de asta ai nevoie de o interventie chirurgicala, se numeste lobotomie. dupa aceasta ai sa fii fericit si ai sa iti gasesti un scop in viata.

| flower_3416 a răspuns:

Si eu sunt tot din Timisoararolling on the floor si da sunt credincioasa ...lasa mesaj pe privat daca vrei sa vb

| AmelyRain a răspuns:

Tentant, pacat ca nu sunt fanatica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica cu suflet emonel? o persoana cu suflt? du-te ma dacilea.

| iEmonel explică (pentru anonim_4396):

Nu, o persoana credincioasa. happy

| jedfan a răspuns:

E o rugaminte nu o intrebaretongueSi scuze is din BC si nu stiu daca tuh esti fata sau baiat da cred ca esti baiattongue

| iEmonel explică (pentru jedfan):

Am uitat sa pun intrebarea, dar se subintelge ca vroiam sa zic "care se cupleaza cu mine?".
Da, sunt baiat.

| jedfan a răspuns:

Aha ok ma gandem eu ar fi fost ciudat ca o fata sa puna o asfel de intrebare.Noi nu suntem asa disperate.