| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru crestini: De ce sunteti atat de indoctrinati si spalati pe creier?

23 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

De unde-ai scos ca toti crestinii sunt indoctrinati? Oamenii sunt diferiti, au moduri diferite de a vedea lumea. Mai pune mana si pe alte carti, in afara de cele scrise de Dawkins. Poate o sa te mai deschizi la minte.

| vocea a răspuns:

Nu toti care se numesc crestini si sunt, este foarte greu sa fi crestin adevarat

| AtateaConditii a răspuns:

Bunica: Biblia, ce e scris in Biblie, totul se va implini... Eu cred in Dumnezeu dar nu cred tot ce scrie si se zice. Eu vreau doar sa cred in Dumnezeu, nu in ce zice lumea ca trebuie sa fac pentru El. In ziua de azi faci cum vrei, nu te poti lua dupa o carte care poate a fost modificata de 1000 de ori.

| anonim_4396 explică (pentru AtateaConditii):

Crezi in mata, tu crezi cum vrei si in ce vrei da nicicum bine.fiindca ce crezi despre Dumnezeu si cum? din varful buzelor? pai si dracii cred si se infioara.da ei sant in iad iar tu urmeaza sa ajungi.cine a modificat biblia de 1000 de ori? cate traduceri ai citit si cate modificari ai gasit? ai vazut la urma o specificatie anume despre cine scoate ori adauga de la sine ceva cartii acesteia ce se intampla? si crezi ca e vreun dement care sa-si asume pedeapsa la scaunul din veac pentru o simpla litera ori fraza? arata-mi un prost ori nebun din asta si eu il mananc.fiindca nu prostii si nici nebunii nu stiau sa scrie si sa citeasca, cand se traducea si se scria biblia.prostii sant acum care vin cu prostii ca ale tale fara sa judece si fara sa cunoasca nimic.adica habarnautii.

| AtateaConditii a răspuns (pentru anonim_4396):

Au modificat-o ca sa le mearga lor bine, in scopuri personale. Eu nu te-am jignit cap de dovleac, nu iti place parerea mea, explică frumos de ce si ai mai multe sanse sa te inteleaga omu decat sa injuri ca la usa cortului.

| anonim_4396 explică (pentru AtateaConditii):

Pa ce ma halea cel trudit? tu crezi ca la cate culte crestine sant isi permite cineva modificari? ba nu fiti prosti ca incepe sa miroase.Crestinii se pazesc ei intre ei sa nu greseasca vreunul fiindca de abia au motiv sa acuze de minciuna si prefacatorie.si nu cred ca e cazul.asta e treaba ateilor si satanistilor.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Eu ma gândesc la alta întrebare: când vor ajunge oamenii sa dea dovada de adevărata toleranta si respect fata de cei diferit

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Eu ma gândesc la alta întrebare: când vor ajunge oamenii sa dea dovada de adevărata toleranta si respect fata de cei diferiti si daca nu chiar acest lucru ne împiedica deseori sa facem progrese?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa avem creere, si cugete curate.curate.Dar tu de ce esti atat de pornit si impotriva cui?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am saturat pur si simplu cand vad ca in secolul 21 va inchinati la zei si traiti dupa o carte veche de 2000 de ani, din cauza voastra nu evolueaza societate, mereu bagati bete in roate stiintei.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

a stiintei? cine este aceasta stiinta? si ce stie ea mai mult decat mine? dar decat tine? ca eu despre ea mai stiu cate ceva, dar tru despre religie intelepciunea ei si temelia unei vieti sanatoase habar nu ai ma putica, esti cam bleg.

| 1DeadMemories a răspuns:

Se pare ca acest site e posedat de crestini si atei wannabe ...TRIST

| RainmakerX a răspuns (pentru 1DeadMemories):

Total adevarat! Sa arunci o privire la categoria Dragoste si sex sa vezi ce posteaza copiii de 12 ani.Atunci chiar simti nevoia sa te inchini.
Am pus de multe ori intrebarea asta cu crestinii si cu categoria pe care am mentionat-o dar cred ca suparam un admin intrucat disparea imediat.Am vreo 5 sterse la rand.Asa ca de ce sa-mi mai pese?
Singurul lucru pe care il regret e ca TPU are pagina buna de facebook si imi plac pozele lor.

| Delmoniko a răspuns:

Pe mine ma amuza teribil urmatoarea imagine: in fata unui monitor, un crestin oarecare citeste acum acest mesaj si e consternat. Oare cat poti fi de ipocrit. Sa crezi in zei, miracole, moaste si alte magii de mii de ani, dar sa te folosesti de ce ti-a dat stiinta. Asta e culmea ipocriziei.

| anonim_4396 explică (pentru Delmoniko):

Pai e valabil si pentru tine, ca doar nu tu le-ai descoperit, sau ai inventat apa calda? cu deosebirea ca eu cred in Dumnezeu si tu nu, dar de folosit ne folosim amandoi de ele fiindca nu se exclud.numa tu esti destept ca oa aia cu teleanca si crezi ca tot ce tine de stiinta ti se cuvime tie.serios? fa-ti nenica nu lua moaca si-ti atribui calitati care sant ale altora? fiindca nu vad cum as putea fi ipocrit daca cred in valorile unor oameni ce au lucrat pentru oameni?

| Delmoniko a răspuns (pentru anonim_4396):

Da Bendeac, da eu nu ii dau inainte ca iapa fara manz. Nu bag nimanui pe gat citate din biblie. Poti fi crestin fara a baga picioarele pe gat cuiva? Fara a bate cu pumnii in mese si a te consterna?

| anonim_4396 explică (pentru Delmoniko):

Pot fi crestin timp cat acel, cuiva, nu are nici o treaba cu religia crestina, nu jigneste. uite intrebarea ta; Pe mine ma amuza teribil urmatoarea imagine: in fata unui monitor, un crestin oarecare citeste acum acest mesaj si e consternat. Oare cat poti fi de ipocrit. Sa crezi in zei, miracole, moaste si alte magii de mii de ani, dar sa te folosesti de ce ti-a dat stiinta. Asta e culmea ipocriziei.pe mine ma consterneste cum dracu te asezi tu in genunchi si incepi examenul oral, crestinilor fara macar sa anunti sau sa intrebi daca dorim, daca santem de acord.NU.te pui in genunchi si hat.nu e frumos.

| Delmoniko a răspuns (pentru anonim_4396):

Mosule, decat crestin ca tine... mai bine mort decat comunist. Ma-ntelegi? Daca asa stii sa-ti aperi pretiosul crestinism, nu e de mirare ca e hulit de toata lumea intreaga la cap. Crestinii ar trebui sa intoarca si celalalt obraz. Daca chiar ar exista iadul, astia ca tine ar sta pe fundul lui. Nicio divinitate atotputernica imaginara nu are nevoie de lingai ca tine. Si presupun ca mai ai si o varsta venerabila. La propunerile tale de blowjob pot sa-ti zic sictir. Stim cu totii ca suntem prea inteligenti pentru nivelul vostru. Hai sa traiesti cat mai mult ca sa suferi in consecinta! happy

| anonim_4396 explică (pentru Delmoniko):

Multumesc pentru urari, sa te manance raiul, si sa stii ca nu-mi place in fund.eu intru prin fata, de aia spuneam ca-mi place sa fiu drept si vertical.Cui ii place poate sta aplecat ori in genunchi.iar voi santeti cativa carora; chiar va place.

| Delmoniko a răspuns (pentru anonim_4396):

Amin sa-ti fie intru intrare si intru iertarea pacatelor!

| Alexandr a răspuns:

Ca sa nu ne parlim impreuna cu tine!

| Muntgvb a răspuns:

Știință își baga singura bete in roate. Legat de întrebarea ta, as putea sa va întreb si pe voi același lucru?

| xadsada a răspuns:

Oare Sisu, Dragonu, Nimeni Altu sunt spalati pe creier?