| Inferno a întrebat:

Intrebare pentru crestini:
Voi cum va imaginati asa zisa viata de dupa moarte?
Va e frica de ea?
Ce va face sa credeti ca dupa moarte mai este ceva?

Răspuns Câştigător
| Urzi23 a răspuns:

Inferno explică (pentru Urzi23):
Fiecare crede ce vrea. Eram doar curios. Nu oblig pe nimeni sa creada altceva.
Urzi23 in dialog :
Toata stima mea si eu cred in Bunul Dumnezeu, dar nu am sarit la nimeni cu prepeleacul

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Experientele pe care le avem inca de pe aici in momentele sfinte ale rugaciunii,momente sublime, inaltatoare, atunci cand se coboara slava lui Dumnezeu si simti prezenta grandioasa a Lui.

| Urzi23 a răspuns:

Din cite vad eu tu asculti manele si citezi din ele "stringe omul ca furnica /moare si nu ia nimica ".
Hai bre inferno fii om serios fiecare crede ce vrea si eu fac parte din cei care cred ca dupa moarte, o sa dau ochii cu Bunul Dumnezeu dar ma scarpin de pe acum a paguba ca nu o sa stiu pe unde scot camasa si poate numai nemarginita Lui mila sa ma scoata si pe mine la liman.

| Inferno explică (pentru Urzi23):

Fiecare crede ce vrea. Eram doar curios. Nu oblig pe nimeni sa creada altceva.

| Inferno explică (pentru Urzi23):

Cat despre manele, sunt anti anti anti anti anti anti anti anti anti anti anti anti anti anti contra contra contra contra contra contra manele.
Urasc manelele. Nu pot sa stau langa cineva care asculta manele.

| Urzi23 a răspuns (pentru Inferno):

Din contra eu am parte numai de asa ceva si deja sunt argasit am deasupra mea un,,,,,,,, si asculta manele la greu si tocmai atunci razbateau prin pereti acele minunate versuri rolling on the floor A fost o gluma mai omule nu o lua si tu chiar asa.Eu cred in Bunul Dumnezeu tu gindesti cum doresti, in fond si la urma urmei oameni suntem.

| Urzi23 a răspuns (pentru Inferno):

Inferno explică (pentru Urzi23):
Fiecare crede ce vrea. Eram doar curios. Nu oblig pe nimeni sa creada altceva.
Urzi23 in dialog :
Toata stima mea si eu cred in Bunul Dumnezeu, dar nu am sarit la nimeni cu prepeleacul

| Dumnezău a răspuns:

Ia sa vedem acusa niste aberatii pur si simplu epice ale crestinasilor despre viata transcedentala. Popcorn avem,Cola avem, bagati, baieti!

| axll a răspuns (pentru Dumnezău):

laughing just. mai multa dreptate nici ca-ti pot da.

| mgtow a răspuns:

Acel suflet va merge pe cealalta lume in functie de cum am fost pe pamant buni/rai acolo se va duce sufletul fiecaruia. Nu mi-e frica deloc dar daca vom avea ocazia sa ne reincarnam as dori sa fiu rus sau ucrainian.

Răspuns utilizator avertizat
| Filip23 a răspuns:

Moartea poate sa survina in situatii foarte diferite. Imi este frica si de unele din aceste situatii, insa si de ce pot face eu rau aici.

| Zartbitter a răspuns:

Eu când aud despre „judecata de apoi" mă gândesc la cum mă vor judeca oamenii pe care i-am cunoscut, pe care i-am ajutat sau încurcat de-a lungul vieții mele. De judecata lor îmi este frică și nu de ce va fi după moarte. Astfel că încerc de fiecare dată să ajut prin fapte sau las un gând folositor atunci când este nevoie de el.

| Toluk19 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=rluePJrjXFA
Multe persoane care au avut moarte clinica!

| ochiverzi91 a răspuns:

Eu imi imaginez ca nu se intampla nimic, pur si simplu spiritul tau paraseste corpul, nimeni nu te vede pe tine dar tu poti vedea pe toti. big grin

| axll a răspuns:

Oare unde putem gasi avocati pentru judetcata de apoi? ar fi tare sa am un avocat care striga: "obiectez! se incalca psalmul 15 din drepturile enoriasului, sfanta scriptura paragraful 5 alineatul b"

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fi avut prilejul sa vezi, nu ai fi pus intrebarea.Numai bine.

| Breake a răspuns:

Frica nu ar trebui sa ai pentru ca nu ai de ce sa te temi asa de tare.Cat despre viata de apoi depinde de tine si despre ce crezi tu, eu cred ca viata dupa apoi va fi mult mai frumoasa decat asta pe care o traim acum

| Inferno explică (pentru Breake):

Nu imi e frica. Sunt mai mult curios.

Răspuns utilizator avertizat
| Grăurea a răspuns:

Este un instinct natural si sanatos sa iti fie frica de moarte, altfel ce, ne-am sinucide cu totii ca sa ajungem in Rai! Si chiar Biblia spune ca sinuciderea e un pacat sau ceva, asa ca nu mai inteleg nimic. Adevarul este ca nimeni nu stie daca Raiul chiar exixta, asa ca pana aflam mai bine sa ne temem de moarte, habar n-avem ce se intampla dupa.

Răspuns utilizator avertizat
| george5mh a răspuns:

Nu stiu cum va fi viata de dupa moarte in cazul in care nu voi fi osandit (desi e putin probabil sa ajung in rai deoarece sunt cel mai pacatos) dar vreau sa cred ca nu voi duce dorul a tot ce iubesc aici pe Pamant. Cred ca exista o viata dupa moarte deoarece Cred in Isus si Isus a spus ca vom fi fericiti dupa moarte daca il vom urma.

Răspuns utilizator avertizat
| alextermu a răspuns:

1.Raiul este unn loc fara durere, suspun, acolo este pace bucurie frumusete tongue cu Dumnezeu.
2.nu mie fricac de moarte pentru ca stiu ca merg in Rai cu Iisus.
3.Biblia ne face sa crede in viata de dupa moarte.

| Frituloparunocales a răspuns:

Mie nu îmi este frică de moarte. După părerea mea ar trebui să ne fie frică de Dumnezeu şi nu de viaţa de după moarte. Cât despre existenţa ei depinde, sunt păreri diferite. cei mai credincioşi cred alţii nu. Probabil că ea este mult mai frumoasă decât cea de aici.