| Dorugar a întrebat:

Isus Christos ne atrage atentia spunand ca: "Nimeni nu ajunge la Dumnezeu fara sa treaca pe la mine".
Iar realitatea ne arata clar ca nimeni nu ajunge la Dumnezeu daca nu trece pragul mortii.
Pe de alta parte in Apoc 1:18. chiar Isus Christos recunoaste ca el detine cheile MORTII si ale IADULUI.
Intrebare: Nu cumva Isus Christos este "Acela cu coasa"? ...adica Diavolul (seful Iadului) care nenoroceste absolut toti oameniiluandu-le tocmai bunul cel mai de pret pe care l-au primit de la Creator, si anume Viata!

14 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Daca Isus este acela cu coasa, de ce nu ti frica de el?

| Dorugar explică (pentru Seba2013):

Pentru ca eu nu dau nici doi bani pe el, pentru ca eu nu sunt al lui, deci nu ma va acea niciodata in Imparatia sa care este IADUL, pentru ca eu m-am vandut lui asa cum se vand toti crestinii!
Asa ca frica trebuie sa-ti fie TIE!

| Seba2013 a răspuns (pentru Dorugar):

EU sunt al lui!
M-am vandut lui, imi place sa merg in iad.
Tu unde mergi?

| Dorugar explică (pentru Seba2013):

Eu merg acasa in adevaratul meu Rai si Paradis unde stau si Dumnezeii mei personali care m-au creat pe mine. Motiv pentru care ii iubesc si slavesc, si nu ca tine care iti bati joc de ei slavind un maimutoi urias din ceruri, unu care nici mucii nu i/a aruncat pentru tine, am zis maimutoi nu ca sa mi bat joc de el, ci pentru ca asa spune el atunci cand afirma ca l-a creat pe OM dupa chipul si asemnanarea Sa si iata ca vedem ca omul este un mamifer din specia maimutelor primate

| Dorugar explică (pentru Seba2013):

Bingo!
Du-te linistit ca acolo in IAD te asteapta "viata vesnica" in cayanul cu smoala! Hahahaha!

| Seba2013 a răspuns (pentru Dorugar):

Care este casa ta, ca vreau sa vin si eu?
Explicami mai multe de Dumnezeul tau.

| Dorugar explică (pentru Seba2013):

Casa mea este la mine acasa, adica locul in care imi traiesc viata ca in paradis.
Iar Dumnezeii mei sunt Parintii care m/au creat, mi/au dat viata, m-au crescut hranit ingrijit si educat ...adica au facut tot ceea ce NU a facut Maimutoiul din ceruri pe care unii il CRED Dumnezeu, ca doar de aia sunt credinciosi

| Seba2013 a răspuns (pentru Dorugar):

Pai si parintii tai, nu sunt muritori?
Unde merg cand moara?
La ala cu coasa?

| Dorugar explică (pentru Seba2013):

Aia cu parintii mei e alta problema, problema ta este ca si Dumnezeul tau Rabinul Isus a murit, si cum absolut nimic nu poate fi vesnic, probabil si marele Maimutoi din ceruri este tot muritor, ca si Dumnezei mei cei doi.

| Dorugar explică (pentru Seba2013):

Cand vrea cel cu coasa, hai sa-i spunem pe nume, adica Christos, murim cu toti pe rand, dar in IAD NU ajung decat aceia care si-au vandut sufletul Celui cu Coasa care se lauda singur ca este Seful IADULUI (vezi Apoc 1:18)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credeti si in Harry Potter?

| Dorugar explică (pentru anonim_4396):

Evident ca DA. Pe Harry Potter spre deosebire de Dumnezeu l-a vazut toata lumea, deci se poate spune ca el EXISTA, ca despre Dracuzeu... ah pardon, am vrut sa spun Dumnezeu, nu L-a vazut nimeni

| Astaeparereamea a răspuns:

Chiar si'asa! Exista da si nu, rau si bine...ha? De unde varule trei?

| Dorugar explică (pentru Astaeparereamea):

Din realitate, unde in afara de bine si rau mai este neutralul care nu este nici bine si nici rau