| PorumbRodica1965 a întrebat:

Isus Cristos, marele invatator, i-a invatat pe primii lui Discipoli adevarul despre Dumnezeu, despre scopul lui cu privire la om si pamant, despre modul de viata si de inchinare pe care trebuie sa-l practice adevaratii crestini, despre respectarea poruncilor lui Dumnezeu, de-al iubii pe Dumnezeu si de as-i iubi semenii, de-a fi supusi autoritatilor care sunt pe locul lor pentru un timp fixat. Dar NU a spus Isus; sa sarbatoreasca,,nasterea Sa ca om pe pamant, nici,,invierea Sa " care i-a fost data in dar de la Dumnezeu pentru loialitatea lui pana la moatrea sa ca om, pe un stalp de tortura.!-,, DE CE" - crestinatatea de astazi, aceste lucruri si altele le sarbatoresc,?" Si dupa cum ei vor? (traditii, date, obiceiuri )

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Martori lui YEHOVA NU SUNT Crestini, asta asa ca introducere deoarece nu cred ca Isus Hristos este DUMNEZEU si nu urmeza invatatura acestuia.
Doi Isus Hristos ESTE in primul rand Dumnezeu si apoi invatator.
LEGEA lui Dumnezeu sunt Cele 10 Porunci sau Legea Morala pe care Martori lui Yehova NU O RESPECTA deoarece daca cineva incalca UNA dintre Porunci le incalca pe TOATE.

| PorumbRodica1965 explică (pentru danut):

Danut?//Cat ai platit pentru informatia aceasta? Daca Isus este Dumnezeul Atotputernic, si tu esti aceeasi persoana cu tatal tau?

| danut a răspuns (pentru PorumbRodica1965):

Te rog nu ma face sa cred altceva, nu asta am spus, RECITESTE mesajul. Am spus ca Fiul lui Dumnezeu nu poate fi DECAT Dumnezeu asa cum din om nu iese o capra sau la iehovisti e altfel?

| Dandanache a răspuns:

"de-a fi supusi autoritatilor care sunt pe locul lor pentru un timp fixat.

Daca autoritatile vor sa va inrolati in armata, va supuneti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa aiba altii cu ce sa cada in pacatul mandriei, ca vezi Doamne ei sunt mai crestini decat crestinii.