| sokey a întrebat:

Jah bless TPU! One love! Pace Bob Marley, Haile Sellasie. Pace Jamaica and Ethiopia. Smoke marijuanna all! I'm original Rastafarian. Ce parere aveti despre Miscarea Rastafari? One love!

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

Imi place. Predica lucruri mai bune decat crestinismul, dar ideea ilogica a unui zeu tot o degradeaza.
La fel si siguranta de sine pe care ti-o da. Nu e buna.

Totusi...
One love!
Smoke Marijuana!
Peace, bro!

| sokey explică (pentru ErrorFound):

Ei nu cred intr-un zeu. Ei tot acelasi Dumnezeu il are, dar nu este numai unul, el traieste in toti. One love! Pace si restepct Bro!

| ErrorFound a răspuns (pentru sokey):

Exact. "Ei tot acelasi Dumnezeu il are". Deci au un zeu.
Conditia te trage in jos.

| sokey explică (pentru ErrorFound):

Si ortodoxii tot un zeu au... acelasi...

| ErrorFound a răspuns (pentru sokey):

N-am spus ca pe ei nu-i trage in jos.

16 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

"Don't call me Christian...Call me RASTA"
-Alborosie

www.facebook.com/RASTAROMANIA

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

O ratacire in plus

| sublime89 a răspuns:

In mare imi place miscarea Rastafari, mai ales faptul ca promoveaza pacea si egalitatea intre oameni, dar nu pot sa nu rad cand vad ca ei cred ca Haile Sellasie, un fost imparat al Etiopiei care a murit in 1975, deci foarte recent, a fost Mesia laughing Dar ma rog, sunt amuzanti.

| Moisie a răspuns:

Din moment ce este tot o miscare religioasa, adica una bazata pe credinta a proasta care are la baza nu CunoastereaRationala ci Irationalitatea, evident ca nu poate fi nimic valoros de capul ei.
Haile Sellasie, Pace is not in Ethiopia, si nu fuma marijuana ca asta te ameteste de cap, ca si asa nu-ti functioneaza bine bibilica din moment ce ai intrat in "miscarea rastafofraierilor"

| sokey explică (pentru Moisie):

Faci parte din babylon... ce as putea zice, miscarea asta religioasa are mai multa logica ca ortodoxa religia cu care m-am nascut eu. In + sunt cuvinte logice. Nu s-au schimbat multe lucruri. Si E LOGIC. One love!

| Moisie a răspuns (pentru sokey):

Faptul ca o prostie actuala are mai multa logica decat o prostie din antichitate este un lucru normal tinand cont de faptul ca oamenii au mai evoluat, dar prostia religioasa tot prostie ramane pentru ca se bazeaza pe credinta a proasta si irationalitate!
Haile Nu mi Se lasie! Pace is not over Ethiopia!

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Moisie):

Ramurile precum : The 12 Tribes of Israel, Bobo shanti sau Nyabinghi se mai ocupa de partea religioasa a cea ce se numeste azi Rastafarienizm.
In rest Rastafarienizmul ramane o miscare pacifista cu un singur mesaj in frunte "One love, No War"

http://youtu.be/4cmffLlkwxc

| Moisie a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Multumesc pentru completare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am ce-i cu ea. sa fii sanatos!

| casablanca40 a răspuns:

Nu imi place, urasc dredurile alea ale lor. Daca si-ar pune o punga pe cap m-as simti mult mai bine.

| Delmoniko a răspuns:

Jah bless, smoke it if you have it happy
Admir miscarea si dorinpulismul oamenilor