| SaveTheNature a întrebat:

Klaus Iohannis, crede in Dumnezeu
https://www.youtube.com/watch?v=jffZGnYgJ3c&feature=yout u.be
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| dani145 a răspuns:

Daca ma crezi sau nu, Klaus Johannis vine la aceeasi biserica ca si mine( si eu sunt catolic). Eu pe el il vad mereu( sau apropae mereu, deoarece acuma mai pleaca prin Bucuresti duminica) duminica dimineata la cor, iar uneori dupa Sfanta Liturghie, il vad ca se roaga, IN GENUNCHI. Deci da si el si prima doamna a tarii sunt foarte credinciosi si nu trebuie judecati.

| RAY a răspuns (pentru dani145):

Dani e protestant nu catolic

| SaveTheNature explică (pentru RAY):

Este botezat crestin lutheran. Sotia este catolica. Frecventeaza ambele biserici. Pam pam.

| RAY a răspuns (pentru SaveTheNature):

Eu casatori intre luterani si catolici n-am vazut

6 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Da. Si ce e rau in asta? Foarte bine ca e omul credincios. Important este sa faca ceva in tara, nu credinta.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca a declarat ca el crede sau chiar daca merge si pe la biserica, nu inseamna neaparat ca e. Cand savarseste ritualuri crestine, poate. Din faptele lui viitoare ne vom da seama exact cum e, daca e sincer si in declaratii.

| Cynar a răspuns:

Moldovean curios ce esti.