| florin17 a întrebat:

La olimpiata de religie se da test cu intrebari grila? si la ce ajuta aceasta olimpiada?

Răspuns Câştigător
| fratiikaramazov a răspuns:

Din cate stiu eu nu se da grila ( am fost doar o data). Nu te ajuta in mod special la nimic. Te duci daca iti place religia, daca crezi in Dumnezeu si intelegi ceea ce ai de invatat. Cred ca daca ajungi la faza nationala si iei un premiu intri automat, fara alt examen la facultatea de Teologie( asta daca esti clasa a 11-a sau a 12-a ) In rest te ajuta pur si simplu sa-ti imbunatatesti cunostintele, sa capeti unele noi, poate iti faci noi prieteni. Eu iti recomand sa te duci, dar vorbeste cu profesorul tau de religiewinking Succes.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru fratiikaramazov):

"Te duci daca iti place religia, daca crezi in Dumnezeu... "
Dar eu am fost la olimpiada de religie si sunt satanist-modern.

2 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Aceasta olimpiada te ajuta sa iti ratezi viata, ca invataturile religiei sunt pentru cei care traiau acum o mie de ani. Lumea e altfel acum. Mai buna, mai frumoasa, mai inteligenta si mai educata. Religia e pentru oamenii primitivi.