| bestialu96 a întrebat:

Lasati la o parte greselile gramaticale va rog lb. Romana este foarte grea!

daca noii credem in dumnezeu oamenii (pamentenii: unii.)
si daca Dzeu a creeat universul. asta ar insemna ca si celelalte civilizati extraterestre sa crede in dumnezeu?
daca vine maine un martian pe pamant si spune ca el crede intr-o piatra si nu in Dzeu, iar tu i spui ca dumnezeu a creeat universul (si pe el) si el nu o sa creeada ce o sa iasa?
civilizatile extraterestre exista 100%, nu ma luati cu texte gen: de unde sti tu ca exista martiani sau altele? a spus-o si tom hawkings, universu e infinit...siigur exista ceva acolo indepartare, hmm asta ar insemna ca Dzeu nu exista?(nu asta e intrebarea)... poate alte civilizatii cred in altceva si ele stiu ca universul nu a fost creeat de Dzeu si ele stiu ca universul a fost creeat de altcineva?

ps: stiu stiu! greseli gramaticale fara numar
raspundeti la intrebare va rog, sunt ff curios

10 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Bre Bmc eu sunt pierdut pe drum ca intrebarea ta? Care este intrebarea? Pe la tara mai dau extraterestrii iama in gainile oamenilor, dar si lumea cind ii prinde le trage cu beldia pe circa si apoi vad ca extraterestrul este de fapt un terestru, de la capul satului, dar nu mai dau de gainile furate, ca au fost mincate de extraterestru.

| Angel0 a răspuns:

Luminita in vazduh, ce sa este oare?

Răspuns utilizator avertizat
| Sentinel a răspuns:

Limba romana e foarte usoara, problema e ca sunt destui grei de cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Universul este creat de D-zeu alta este clar doar nu la creat Ceausescu, sau de cine sa fie creat? nu are cine sa il creeze si martieni sau cum le zici tu nu au cum sa creada in D-zeu ei sunt ca si ateii alta nationalitate[sau alta planeta]in fine deci raspunsul este nu la toate D-zeu a creat lumea iar nu are cum un martian sa creada in D-zeu dar nici macar nu cred in extraterestri sau martieni cum vrei tu sa le zici, bafta in gasirea raspunsului cu adevarat bun.

| Samy_9877 a răspuns:

Bai Gogule! Cine e Hawkins pana la urma? Dumnezeul tau? hai sa credem tot ce zice un handicapat (persoanele cu handicap sa nu o i-a ca pe o insulta).Pe bune de unde stie el ca exista extraterestrii? omule, invata carte, invata sa scrii...nu vreau sa fiu rau dar fara nici-un dubii...inteligenta isi spune cuvantul in astfel de situatii.Nu imi imaginam o asemenea intrebare cu un text elevat si normal sau cel putin scris corect!
Apropo, in Biblie scrie de inexistenta extraterestrilor, dar cel mai probabil na-i citit niciodata o carte deci nu-ti obosesc neuronii cu asa ceva.
Ori esti un copil de 12 ani care e in procesul de educatie, ori ai ratat trenul educatiei!

| NuDauFunda a răspuns (pentru Samy_9877):

Tom Hawkins e un jucator de fotbal american. El se referea sigur la Stephen Hawking, care, ce sa vezi, e handicapat! Sta in scaunul cu rotile si vorbeste cu ajutorul unui aparat. Poti cauta pe net. Si tu ai greseli gramaticale destule.

In alta ordine de idei, daca intr-adevar exista extraterestrii cu inteligenta superioara noua, atunci cu siguranta sunt constienti de faptul ca nu exista un zeu care ne-a creat.

| klau95 a răspuns (pentru Samy_9877):

Poi nu trebuie sa scrie in Biblie despre extraterestri, cum nici existenta dinozaurilor nu o zice care. unele specii chiar au existat.
Crezi ca in toate universele are sunt, nu mai exista viaata? cu ce scop au fost create? si sunt cu sutele...