| AltcinevaPeAcestCont a întrebat:

Mă adresez celor care mi-au raportat ultima întrebare! Aveam şi eu 47 de răspunsuri şi nici nu am apucat să le citesc! Pentru cei care nu ştiu am cerut o părere.M-am săturat să mi se spună că sunt doar un fanatic religios disperată(da,sunt fată).Mie ciudă că mi-aţi raportat întrebarea care nu încălca nicio regulă,aşa că vă raportez administratorilor site-ul şi am să dovedesc că eu sunt cea care are dreptate! Se poate aşa ceva? Puţin îmi pasă că îmi raportaţi şi întrebarea asta pentru că se pare că vă enervez,nu-i aşa? N-am venit pe site să mă iau de păr cu voi şi nici să vă oblig să credeţi în Dumnezeu,credeţi în ce vreţi! Eu doar vă cer părerea pentru că tot ce iubesc mai mult pe lumea asta sunt prietenii,familia şi Dumnezeu! Vreau să citiţi straight face tot! Dumnezeu fie cu voi,fraţilor! Vă mai spun încă odată:NU mă mai raportaţi, NU merit asta! straight face

40 răspunsuri:
| William a răspuns:

Daca nu era nimic in neregula cu acele intrebari adminul nu le stergea. Ca sa eviti sa iti mai fie sterse intrebarile iti sugerez sa citesti termenii si conditiile.( http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii )

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

De parca numai a ta ar fi fost raportata...
Corectitudinea pe acest site, mai ales la categoria Religie, lipseste cu desavarsire.

NOname
| NOname a răspuns:

Tu te plângi? Mie mi s-au raportat două întrebări astăzi. Prima a rezistat două ore, a doua nici jumate, deşi am rugat să mi se respecte dreptul la opinie şi liberă exprimare. Da de unde...

Postez o copie aici, până mi se reactivează originalul:

"Președintele României are 8.771 de lei salariu, iar al doilea cel mai bine plătit dintre bugetari este patriarhul Daniel, cu un salariu 8.027 de lei. Totuși, al doilea om în stat este președintele senatului.
"România este un stat secular ce nu are o religie de stat", dar plătim salariile preafericiților. Preafericiților ortodocși, că dacă nu facem și o discriminare, parcă nu suntem destul de ipocriți. Şi pentru ce îi plătim? Pentru LUX!"
http://www.realitatea.net/......22033.html
"Patriarhul Daniel poartă haine şi cruci de 25.000 de lei. Înalt Prea Sfinţiţii din ţară au veşminte cu fir de aur."
http://bit.ly/Y3g1Cm
Unde e dreptatea, imparţialitatea statului, care se declară a fi unul secular ce nu are o religie de stat? Tot sistemul e defect şi corupt! De ce banii - care nu sunt nelimitaţi şi mergând într-un loc (biserica, salariile miilor de popi), nu ajung în altul - nu merg acolo unde sunt cu adevărat utili şi necesari (şcoli, spitale, grădiniţe, case de copii, azile de bătrâni, maternităţi, adăposturi, protecţia mediului...)?
- http://i.imgur.com/6Pc4082.png
- http://i.imgur.com/gzk7oXq.png
- http://i.imgur.com/6950nIc.png
- http://i.imgur.com/drQbdY9.png
- http://i.imgur.com/xyO98vN.png
- http://i.imgur.com/I9z1a5c.png
- http://i.imgur.com/3NprBwc.png
De ce majoritatea preoţilor nu respectă ceea ce propovăduiesc, "Nu vă adunaţi comori pe Pământ!", ci se scaldă ostentativ în opulenţa nesimţită...şi tot cer, în timp ce majoritatea populaţiei trăieşte în sărăcie şi îşi pune toate speranţele în Biserica, care a devenint mai mult o afacere, o bancă personală a popilor (care, de prea mult bine, nu mai ştiu ce să facă cu bani şi tot construiesc inutilităţi)?
- http://i.imgur.com/QXhgALy.png
Corect, din punctul meu de vedere şi al Bibliei, după care chipurile se ghidează aceşti oameni, ar fi să pună la dispoziţia oamenilor averile strânse de-a lungul timpului tot datorită oamenilor, nu să-i tot strângă şi să ceară alţi bani, asemenea unor paraziţi lacomi ce trăiesc pe spinarea societăţii.
...dar ar fi trebuit să fie cu adevărât creştini ca să se întâmple asta:
- http://i.imgur.com/8Y5WaxM.png
Ce se întamplă de fapt:
- http://i.imgur.com/ATAqbGg.png
- http://i.imgur.com/OQFi3gI.png
- http://i.imgur.com/JDAYOlF.png
- http://i.imgur.com/PMKwEVt.jpg
- http://videonews.antena3.ro/......ajuta.html
- http://www.trilulilu.ro/......ere-inflor
Nu vi se pare nimic în neregulă? Până când vom fi luaţi de fraieri şi ne vom lăsa călcaţi în picioare? Cine să ne facă dreptate, dacă nu noi? Cred că trebuie luată atitudine, indiferent de convingerile noastre religioase, căci dacă nu ne arătăm nemulţumirile şi plecăm capul în faţa nedreptăţilor, nici nu se va schimba nimic...în bine. Voi, personal, ca oameni, ca cetăţeni, ca părinţi sau viitori părinţi, doriţi o schimbare, doriţi o viaţă mai bună pentru voi şi cei dragi?
P.S. Rog preoţii, politicienii (care se simt) şi susţinătorii înfocaţi ai acestora să-mi respecte dreptul la opinie şi liberă exprimare şi să nu-mi raporteze întrebarea. Mulţumesc.

L.E: A fost rectivată:

http://www.tpu.ro/......aniei-are/

| Mădă0611 a răspuns (pentru NOname):

"Si ateii sunt tot oameni.
Pentru unii dintre ei nu este normal sa existe opinii diferite.
Fiind mai puțintei au dezvoltat spiritul de haita ca sa dispara mai repede postarile incomode."
Nu, nu am gresit, ateii dau report, mai ales tie, si intrebarilor postate de ei, eventual chiar intrebarilor lor, logic, http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/010/277/genius-meme.png

| M25M a răspuns (pentru NOname):

Am avut un presentiment in legatura cu intrebarea ta, mai exact cat va dura pana va fi raportata. De obicei ma bucur cand imi ies pronosticurile, acum, insa, nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Este absurd ca sunt sterse intrebari doar pe baza unor rapoarte fara sa fie verificate! Inca odata acest lucru denota neseriozitatea staff-ului! Si chiar si nepasarea! Dar traim in Romania nesimtirea este ceva la ordinea zilei!

| NOname a răspuns (pentru Mădă0611):

Auzi, Mădă, întrebărea mea cică e... irrrrelevantă. = ))

Să mor de râs, nu alta.

| NOname a răspuns (pentru M25M):

Da, Mihai, şi eu aveam o presimţire asemănătoare şi speram că P.S.-ul va rezolva problema, ca între oameni maturi şi raţionali. Speram prost. straight face

Răspuns utilizator avertizat
| NOname a răspuns (pentru u2irish):

Da, vezi să nu...

Răspuns utilizator avertizat
| Klepto a răspuns (pentru NOname):

Figura divina care a creat totul, care poate sa indeplineasca orice dorinta, care poate sa rezolve toate problemele, care daca esti cuminte, te lasa in paradis > Persoana cu har care este in contact cu acea fiinta > Om obisnuit cu probleme care doreste o rezolvare rapida, sigura si sa fie recompensat la final pentru supure si "ajutor".
Omul vrea sa fie sigur ca primeste ceva fantastic dupa ce ajuta, ce suna mai bine decat o sedere infinita in paradis?, ca sa nu uitam de sansa de 50 - 50 % a unei rugaciuni de a se implinii. Daca nu se primeste ajutor "a fost voia Domnului, el are alt plan pentru mine", daca se implineste dorinta "am fost recompensat, win - win situation.
Nu conteaza viata asta, conteaza ceea ce se primeste dupa, viata asta se termina, cealalta nu. Aici poate sa scartaie din toate balamalele, doar acea rasplata conteaza, stiind ca n-o ma mai aibe nici-o problema mai tarziu, confera un foarte mare avant si transforma pielea in armura, dar si ofera o privire ingusta. Lumea este egoista, binele meu, dorintele mele, asa isi invata si odraslele.
Oricine se bate in piept si zice "oricine are dreptul la opinie", asta pana cand nu este de acord, atunci ei au drept de veto.
Logica si ratiunea nu au ce cauta in formulele lor.
Kudos pentru cercetare, o initiativa ideala pentru a scapa de multe probleme, dar bati la o usa in care toti sunt surzi sau se fac ca nu aud si vad.
Sunt foarte obosit si m-am plictisit de tot si toate, altfel as milita si eu pentru campania ta anti spalatului pe creier si scoate capul de sub sutana si uita-te in jur.
Stai pe geam, miroase ploaia, lasa vantul sa te bata si https://www.youtube.com/watch?v=qK-QBm73QJw&list=PL3666F5DD61E96B6D, atunci cand simti ca nimic nu functioneaza.

| NOname a răspuns (pentru u2irish):

A fost o raportare abuzivă (de fapt, două la rând), pentru că unii s-au simţit deranjaţi de întrebarea mea şi informaţiile prezentate în ea. Nu e nimic nou sub Soare, mai ales la această categorie.

| NOname a răspuns (pentru Klepto):

M-ai îmbătat cu melodia ta şi idei mişto.
Hai noroc, Klepto! Eşti băiat fain.
Te-aş lua cu mine la revoluţii, să mă mai temperezi când mă aprind prea tare şi să transformi urâtul în frumos, căci ai talent.

Eşti obosit acum sau în general?
Energizantul tău care este?

| Klepto a răspuns (pentru NOname):

Obosit si plictisit in general, mi-a cam pierit cheful de orice asa ca am trecut pe pilot automat 90% din timp.
Nu pot sa ii spun energizant, ii ceva complicat, oricum si nu-ti doresc sa incerci asa ceva niciodata.
Melodia ma calmeaza pe mine, poate functioneaza si pentru altcineva, sper ca ti-a placut, incearca si varianta originala, eu personal nu mai am nevoie de calmante sau leacuri babesti dupa putina meloterapie.
Daca ma iei la lupte, sa fi sigura ca o sa te temperez cand ai nevoie, daca o sa ai nevoie de catalizatori, gasim un Prodigy si Pendulum pentru tine.
Iti pun inca o data intrebarea, ce se intampla cand o forta de neoprit se ciocneste de o forta de neclintit?
Nu-ti spun sa te opresti din lupta, doar sa te mai odihnesti din cand in cand.
Cand te plictisesti de Chocolat, iti recomand The Sunset Limited.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Klepto):

Klepto, da sa te pup!

P.S. Azi am mirosit o vijelie de numa-numahee hee

| AtelierDeReparatUseriTPUdefecti a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Buna seara stimata audienta! Deci din start vreau sa va zic clar si raspicat, ca Moise cand a despicat apele: "Nu am raportat eu intrebarea!"
Boon, ca am terminat cu scuzele, sa va zic de ce am venit eu aici: Degeaba! da, degeaba, TPU e un site de batai cu smirna si anafura, asa ca eu nu ma bag, eu functionez cu vin (sfintit sau nu, dar sa nu fie indoit cu apa!).
Deci la modul general, ma bucur doar asa, din principiu, ca a fost raportata Noname, ca da exemplu negativ minorilor cu vaicarelile ei. Cred ca se bucura si ea, pare mai importanta asa... in fine... nu ma bag, e importanta, lider de opinie cum s-ar zice, ce treaba am eu cu liderii spirituali, fie ei si religiosi, nu? Sa se imbrace in aur din cap pana in picioare daca au chef, treaba lor!
Boon, acum in treacat dau un helaauu si lu' Klepto, ca mi-o tine de vorba pe ateista asta roscovana cu care am eu de fapt treaba.
Da, Miha, de tine e vorba, ca de-aia iti raspund direct tie, macar sa ne enervam amandoi daca imi sterg dracii postarea inainte sa apuci sa o citesti.
Deci uite care e treaba: eu am venit sa-ti raspund la ce ai postat pe poza de profil.
The fact that you are an atheist intr-adevar NU te face mai rea decat ceilalti. Doar mai rea de musca, stiindu-se ca ateistele au tendinta in pat sa faca chestii mai putin crestinesti, ceea ce sincer, da' sincer, nu e un lucru rau deloc!
PS. Ti-as fi spus asta direct pe facebook, da' se revoltau neamurile (ale mele, ale tale sunt convinse ca ar fi dat like, la cum te stiu ele) rolling on the floor
Ah, iubesc TPU, e un site pe care poti sa-ti exprimi si cele mai adanci sentimente nestingherit (eventual doar raportat).
TPU RULZ! SEMPER FI! Alexandro, te pup si pe tine, zau!

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru AtelierDeReparatUseriTPUdefecti):

Cum strici matale frumusete de "plangere"..pfff
Copila ce sa mai inteleaga?;))

https://www.youtube.com/watch?v=U23FCSnMGHM

| Klepto a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Sa vezi ce dereglare a intregului sistem solar ar fi survenit dupa pup, ca tot suntem la religie, sa nu o dam in blasfemii si sa nu deschidem cutia Pandorei.
Daca nu crezi, te invit sa te uiti pe geam, acuma este frumos si cald, ma sacrific eu si las pupul pe mai tarziu, de dragul umanitatii.

| Hombre a răspuns (pentru Klepto):

Daca pleci la revolutii cu NOname sa-ti dau noul hibrid capro-cal, bun de calarit pentru un cur mai rasarit, cu coarne ascutite si varful de otel, behăie si nechezează si produce căcărează. laughing Pe unde bantui mah?

| Klepto a răspuns (pentru Hombre):

Eu semnez o condica in fiecare zi, nu ma intreba pe unde, tu cam somezi. Te-ai apucat de hibridare, Dr. Moreau? Eu iti spun sa combini oaia, porcul si vaca, ca tot vine sezonul gratarelor, sa vezi ce pasta de mici buna iese din mutantul ala. Fugi repede ca spionajul industrial este peste tot, http://www.osim.ro/
Cand faci si vaca de kobe care da din fiecare sfarc un altfel de licoare parfumata, sa ma chemi pentru degustare.

| CristiB93 a răspuns:

Pe siteul asta, daca crezi in Dumnezeu, est fanatic religios, dar te numesc asa deoarece le e ciuda, nu au cum sa te opreasca, asta e tot ce pot face ei, sa te raporteze si sa te insulte. Asa eram si eu mai demult, parerea mea este sa o lasi mai moale, degeaba te chinui sa scrii intrebari si sa-i convingi de ceva, nu vor crede niciodata, mai bine intra ca sa te distrezi aici, fa glume cu ei, incearca sa nu mai fi atat de serioasa in raspunsuri si intrebari, incearca sa tii faci prieteni daca e posibil happy

| Kabuto79 a răspuns (pentru CristiB93):

Sa sti ca e valabil si pentru voi... si tine minte diferenta dintre noi si voi este ca noi ne nastem... nu ne facem

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Poate, doar poate, gresesc eu, insa poti cere reanalizarea intrebari, iar in cazul in care nu incalca nici o regula va fi repostata, cu tot cu raspunsuri.

Fiecare parte are fanaticii ei, trebuie doar ignorati, nu arata ca "te oftici". Inteleg, ca esti suparata si ca vrei sa linistesti, dar nu arata ca te oftici.happy

| 4b a răspuns:

Meriti sa fii iubitawinking

| Mădă0611 a răspuns:

Raporteaza-i (sau ne) administratorilor site-ul si dovedeste ca tu esti cea care are dreptate! Şo pe ei/noi! Mrrrrr

| RuxandraBianca a răspuns (pentru Mădă0611):

Tu esti chiar nesimtita fato. ce te doare daca stai in banca ta?
te legi tu de noi ca totul e doar in mintea nostra? uita-te la poza de profil cu printese si inorogi si apoi mai vorbim care din noi are prieteni imaginari

| Mădă0611 a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Vezi ca iti iei nasul la purtare si neuronii mei oglinda sunt pe faza, sterge-ti mucii si tai-o la culcare. App, sub pat e satana, cica e suparat pe tine ca dai vina pe el pentru lucrurile rele facute de dumnezeu. straight face

| RuxandraBianca a răspuns (pentru Mădă0611):

Neuronii mei oglinada sunt pe faza?
nu mai spune...cred ca ai unul si ala o fi murit de singuratate.eu, eu nu am vazut niciodata un om ca tine. esti dezolanta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru RuxandraBianca):

Nici nu stii ce sunt aia, nici n-ai stii, dar hai sa dam un google. Ti-am zis, sterge-ti mucii ca deja imi pierd rabdarea cu specimene ca tine si s-ar putea sa iti intorc vorbele, personalizate, bineinteles.

| Liviu a răspuns:

Ok draguta,uite cum facem,eu sunt ateu, daca doresti, putem vorbi pe mes civilizat, despre religie si etc.
Poti incerca sa imi explici mai multe, pot incerca eu sa iti explic mai multe, totul in un mod cat mai civilizat si fara jigniri.
Fiecare are o parere, buna rea, nu o poti schimba.
Te astept in privat cu idd-ul tau de mes(Daca doresti normal)
Nu toti atei sunt nesimtiti, cum nu toate femeile sunt femei de moravuri usoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ti-am spus ca iti trebuie poza de profil! Administratorii nu asculta pe nimeni! Am patit multe cu ei si mie jena ca sunt pe un site cu asemenea nesimtiti si nepasatori! Dar frumusetea site-ului face mai mult decat proasta educatie a altora!

| casablanca40 a răspuns:

Orice intrebare pe care o vei pune de acum inainte a fost deja discutata aici de foarte multe ori.

| NOname a răspuns (pentru casablanca40):

Casablanca40, o să-ţi răspund aici la comentariul tău de la întrebarea mea (l-am gasit pe profilul tău):

"Nu cred ca vor iesi enoriasii in strada pentru asa ceva. Romanul este mult prea interesat de imaginea sa si de ce crede lumea despre el incat incepe sa-si uite din drepturi."

Atunci măcar, pentru început, cred că ar fi bine ca oamenii, în loc să întreţină această afacere, să cumpere copilului său sau unui copil nevoiaş o pâine, o jucărie sau o carte. Tot e mai bine decât să îmbogăţească nişte şarlatani.

- http://i.imgur.com/KlQGuAB.png

- http://i.imgur.com/FNtYQjL.jpg

Biserica SRL - NU plătește TAXE și este finanțată din banii PUBLICI!?!

- http://i.imgur.com/i9bGHXx.png
- http://i.imgur.com/2qA104C.jpg
- http://i.imgur.com/ZeWpMf0.png
- http://i.imgur.com/0bncU9r.png
- http://i.imgur.com/9OUMXiq.png
- http://i.imgur.com/11MvApq.jpg

Parcă nu e suficient că oamenii sunt săraci, iar escrocii le iau şi ultimul ban, profitând de credinţa acestora, acum nici nu-i lasă să cumpere lumânări unde sunt mai accesibile, ci îi obligă efectiv să plătească un adaos nesimţit, iar banii musai să ajungă în buzunarele popilor. "Slujitorii Domnului"...vezi să nu!

| AwaZoh98 a răspuns:

Cata nesimtire! no talking Da-i in judecata mai bine!winking

| Al99 a răspuns:

Si ateii sunt tot oameni.
Pentru unii dintre ei nu este normal sa existe opinii diferite.
Fiind mai puțintei au dezvoltat spiritul de haita ca sa dispara mai repede postarile incomode.

| Nucreeed a răspuns (pentru Al99):

"Pentru unii dintre ei nu este normal sa existe opinii diferite."
Opiniile fara sens si logica elementara ma fac sa vomit.

Noi macar luam parte la "postarile incomode", fata de voi care le ignorati totalstraight faceASA CA TACI!

| Al99 a răspuns (pentru Nucreeed):

"Du-te si vomita-ți inepțiile la alta categorie, TA sau atei care se cred amuzanți.
Nu injur copii iar ca sa evit sa le citesc
aberațiile si frustrările, folosesc butonul ignore.
Nu se poate purta o discuție civilizata cu tine deoarece nu esti in stare.
Vorba proverbului:
"Nu te certa cu un prost, deoarece ceilalți s-ar putea sa nu sesizeze diferența"

| traiescdeciexist a răspuns:

Si mie la fel nici nu apucasem sa citesc toate raspunsurile si mi-au raportat-o.
Dar nu cred ca vei primi raspuns rapid de la TPU, si eu vreau sa fac acelasi lucru dar nu imi mai raspund de 1 saptamana