| reihiuke a întrebat:

Mai e cineva musulman pe aici?

14 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Nu cred ca o sa gasesti pe careva

| reihiuke explică (pentru Samariteanul):

Era cineva odata pe aici happy

| Samariteanul a răspuns (pentru reihiuke):

Daca ai noroc poate dai de el.

| drutzix a răspuns:

Era unu fanatic pe aici care a zis ca Mahomed a facut bine cand a violat o fetita de 9 ani, dar nu imi amintesc ce nume avea.

| gratargratar a răspuns:

Mahomed, dar, din pacate, nu prea posteaza.

| Aslam a răspuns:

Salut.

| NikFlorian a răspuns:

Te ascult... Ce ai pe suflet?

| reihiuke explică (pentru NikFlorian):

Scuze ca nu am mai intrat. timpul. Cine imi explica si mie rugaciunea?

| NikFlorian a răspuns:

Rugăciunea în islam reprezintă cel de-al doilea stâlp al islamului și cel mai important dintre actele care, în termeni occidentali, constituie credința musulmană. Rugăciunea poate fi personală și individuală, numită du’ā, ea este considerată a fi spontană și nu este supusă nici unei reglementări și nu face parte dintre obligațiile rituale esențiale, spre deosebire de rugăciunea rituală, numită salāt, care trebuie rostită întotdeauna în limba arabă.
Daca vrei sa aflii mai multe iti recomand sa accesezi acest link:
https://sites.google.com/......principale si accesezi prima pagina.
Iti urez succes in cautarea ta!

| reihiuke explică (pentru NikFlorian):

Stii araba?

| reihiuke explică (pentru NikFlorian):

Eu ma refeream la cum se face. Sura 1 am invatat.o, inshaalla). dar nu o pronunt cum trebuie.

| NikFlorian a răspuns (pentru reihiuke):

Nu frate, nu stiu mi-ar fi placut sa stiu.

| NikFlorian a răspuns:

Prietene daca tu iti dai silinta Allah te va rasplati pentru efortul tau deoarece nu toate persoanele pot sa pronunte bine, Allah stie ce este in inima ta si iti va rasplatii indeosebi.

| HeillÓðinn a răspuns:

Toti crestinii si evreii.