| Exilee a întrebat:

Mai postez odata intrebarea
http://www.youtube.com/watch?v=a3x4ObnpRcM
Acum v-au convins dovezile si argumentele?:)

14 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Prietene, iti dai seama ca pestele de la 0:01:17,prins in gura ursului are o alta arere despre aceasta "Minune"?

| Inferno a răspuns:

Sa-ti spun in primul minut ce vad eu.
0:00:07 O pasare, ce probabil pentru a ei existenta se hraneste cu multe insecte nevinovate. Probabil chiar cu putin timp inainte de a fi filmata a ucis o musculita.
Bunatate divina, Egoism divin.
0:00:09. Alta Pasare, poveste similara.

0:00:22. Um aligator, construit pentru a ucide. O creatura ce ti-ar smulge bratul cu ligamente cu tot, iar capul agatat inca de esofag. Maxilare puternice ce zdrobesc oasele, ce ti-ar sfarama teasta intr-o clipita.
Sange, disperare, lupta pentru supravietuire.
Bunatate divina.
0:00:43 Hipopotami, cele mai parsive creaturi. Mandibula prevazuta cu doi colti ce ti-ar strapunge capul cu foarte mare usurinta. Cazuri de notorietate in care aceste animale au sfartecat in bucati oameni, chiar copii nevinovati. E foare divin simtamantul ca acei colti iti penetreaza abdomentul, e foarte sublima agonia si suferinta.
Bunatate divina.
0:00:46. O antilopa ce alearga. Dar de fuge ea oare. Din placere? Ma indoiesc? Nu oare pentru ca un ghepard o urmareste gata sa-i puna capat scurtei sale existente?
0:00:48 O pasare Colibri, probabil singura vietuitoare cu adevarat fascinanta.
0:00:58. O foca, daca nu ma insel, ce vaneaza un banc de pesti. Dar foarte inselator este cuvantul "a vana". Si sunt sigur ca un peste nu l-ar folosi cu usurinta cu care-l folosesc eu aici, din ipostaza unei fiinte umane.
0:01:13. U stol de pasari ce vaneaza un banc de pesti. Bunatate divina.
0:01:17. Un urs ce gaureste un peste cu ajutorul coltilor, colti pe care-i are de la bunul Dumnezeu.
0:01:18. Berbeci ce se lupta pentru o femela.

| RAY a răspuns:

Mai bine ai convinge pe crestini tai sa se scimbe ca la ce comportament au numa crestini nu sunt

| Mădă0611 a răspuns:

Ce fain ca a creat muntii, i-a creat intai in minte, apoi au aparut pe Pamant, puf! Nu vreau sa pierd o ora jumate cu asa ceva, zi pe scurt niste idei, daca vrei.

| sublime89 a răspuns:

Un "documentar" in care toti prostii se mira de cat de "frumos" ii universul. Si asta-i dovada lor ca exista d-zeu. Universul nu a aparut ca sa fie frumos pentru ochii nostri. Doar noua ni se pare frumos. In spatele acelei "frumuseti" se ascund multe lucruri care nu mai sunt asa de mult pe placul nostru, dar doar daca am vrea sa le vedem si pe alea.

| BlackSulphur a răspuns (pentru sublime89):

Well said.

| Dumniezău a răspuns (pentru sublime89):

Bine spusrolling on the floor

| HueyFreeman a răspuns:

Meanwhile in comentarii Oprea Nikolae.

| AlexeHellsing a răspuns:

Asemeni dacă le vei da ceapă câinilor, iar ei nu vor mânca, asemeni ateii nu vor primi ceea ce ne-ai dat spre vizionare. Oare cum vor crede ei acestea dacă ei nu iau aminte nici Sfânta Scriptură?

| Şaptepăcate a răspuns (pentru AlexeHellsing):

De ce sa manance cainele ceapa? vrei sai puta gura?

| Dumniezău a răspuns:

Iesi acasa ma cu prostia asta care o numesti "documentar".Si nu, nu m-au convins "argumentele".

| Exilee explică (pentru Dumniezău):

Iti plac documentarele despre anatomie?big grin Sa stii ca pe cat de scarboase sunt ( se lucreaza pe cadavre), pe atat de maiestuoase sunt.

| Dumniezău a răspuns (pentru Exilee):

Stiu ca se lucreaza pe cadavre, da nu m-am obosit sa ma uit la vreun documentar despre anatomie, am vrut odata sa ma uit din curiozitate da' nu am avut cum.