| navarre a întrebat:

Mare atentie la manipulare :Secta adventistii de ziua 7-ea. AZS
http://www.youtube.com/watch?v=3zv2aYMU51c&feature=youtu .be

12 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Eu am citit mare atentie la masturbare laughing

Daca nu m-au convins astia cu crestinismul, altii nici atat!

| doctorandus a răspuns:

Dap, la adventisti e cunoastere revelata ca masturbarea e cauza tuberculozei si a cancerului. Nu bacilul Koch, aia care zic de bacilul Koch sunt darwinistii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manipularea nu e doar la aia e la toti si acelasi basme

| danny0152 a răspuns:

Am avut si eu contact cu astfel de oameni si chiar am citit despre ei incat as putea spune ca nu sti nimic.Adica in primul rand nu este o secta ci din ea sau desprins alte secte(davidieni,biserica fagaduintei, biserica lui dumnezeu, martorii lui iehova).Iar in legatura cu Miller nu a fost mason ci metodist(cei care au fost puritani)iar la faza cu sfarsitul lumii se pare ca a interpretat gresit textul din Daniel care spune ca exact in anul acela va avea loc curatirea sancuarului si in legatura cu scrierile ei nu cred ca ai pus tu mana pe o carte de a ei ca sa vezi cine e incultul.Iar dupa cum spun Adventistii ca scrierile ei despre sanatate si biblie sunt inspirate de Iisusse vede pentru ca daca nu stiai adventistii sunt cei mai longevivi oameni din lume

Răspuns utilizator avertizat
| danny0152 a răspuns:

Vad ca nu-i prea suporti pe Adventisti si poate daca te ajuta poti sa citesti si contra comentariul http://www.google.ro/......http?/url si poate daca te ajuta m-am uitat prin ce mi-ai dat si pot sa spun ca el scoate niste propozitii fara a le pune in context si poate fi interpretat gresit(cazul nostru)mai mult decat atat cand spune ca crestinismul este Babilonul din Apocalipsa ESTE ADEVARAT.

Răspuns utilizator avertizat
| danny0152 a răspuns:

Sincer sa fiu m-am interesat de acest cult si pot sa spun ca ei nu se joaca cu biblia si chiar cunosc bine persoane care au o viata schimbata.Iar despre ei poti sa citesti aici http://www.google.ro/......http?/url oricum cred ca ai citi dar ei sunt total impotriva hipnozei vrajitoriei etc etc.Dar poate doresti smi sugerezi o religie.

Răspuns utilizator avertizat
| danny0152 a răspuns:

Mie nu mi se pare corect sa acuzi o biserica pentru oamenii di biserica adica eu as putea sa spun de ce sa ma duc la biserica ortodoxa cand inchisorile sunt pline de puscariasi ortodoxi.Totusi dupa mine acest fapt nu trebuie sa inflenteze societatea ci invataturile din biblie. Dupa mine biblia este cartea suprema iar daca in biblie scrie in porunca a doua sa nu ma inchin la icoane eu nu ma inchin.Si apoi in Maleahi 3:10 zice sa aducem la casa vistieriei toate zeciuielile ca sa fie hrana in casa mea punetima la incercare si voi turna peste voi belsug de binecuvantare. Oricum mantuirea e prin credinta si prin ceea ce sti si poti sti nu prin fapte si nu stiu ce donatii.Iar dupa cum ai dealungul istoriei bisericile catolica si ortodoxa a incercat sa manipuleze lumea dandule crezare si prin acestea bani influente politica si pana la urma controlul politicii.Si tot ce a cerut iisus de la noi a fost umilinta iar ei au facut din cuvantul lui Dumnezeu o arma de ucis.TREBUIE SA STI BINE IN CE CREZI

Răspuns utilizator avertizat