| Banannie a întrebat:

Mi se pare mie sau ateii sunt mai inversunati pe cei credinciosi decat sunt cei credinciosi pe atei?

Răspuns Câştigător
| MoonLight a răspuns:

Stai ca nu inteleg. Ateii nu au nimic in nici un fel cu crestinii...crestinii au cu ateii. Daca ateii sunt ATEI degeaba se lupta cu crestinismul pentru ca sunt neutrii. Cei ce se lupta cu religia nu sunt atei ci dobitoci.

28 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Unii si-au facut un obicei din a-i ataca pe crestini.Dar fiecare are dreptul la opinie.

| FucktheSystem a răspuns:

Eu ca atee nu merg să înjur creștinii, să-i fac în toate felurile să le spun că sunt analfabeți sau că părinții lor au făcut o greșeală când i-au născut dar mie mi s-au adresat toate acestea, deci ce zici?

| Banannie explică (pentru FucktheSystem):

Ce zic?
hmm thinking probabil unii atei si unii crestini pur si simplu nu-si pot sustine punctele de vedere prin argumente logice si de bun gust si de aceea recurg la cuvinte dure pentru a iesi din impashee hee
Inseamna ca trebuie sa schimb intrebarea : De ce exista atatea polemici intre atei si credinciosi? Pana la urma fiecare are dreptul sa creada in ce vrea

| FucktheSystem a răspuns (pentru Banannie):

De ec există atâta polemici?
Simplu, cel puțin pot să îți răspund din puctul meu de vedere, urăsc religia, de asta. Pur și simplu am un spirit anarhist și nu suport să-mi fie ceva băgat pe gât cum nu suport nici regula întorsului obrazului, numai că eu față de creștini răspund nu cu jigniri ci cu replici la caterincă sau pur și simplu cu punctul meu de vedere, care de obicei pe ei îi jignește mai mult decât mă jignesc pe mine înjurăturile care le primesc zilnic.

| Danutza27 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Ia uite si mama ranitilor si acum ce ai vrea sa arunci in ograda crestina (cotoiul mort )cei 16% analfabeti ca aia nu au cum citi Cuvintul lui Dumnezeu deci sunt ateisti din nastere

| FucktheSystem a răspuns (pentru Danutza27):

Cred că m-am plictisit de câte ori ai băgat textul cu 16% analfabeți, mai ales m-am plictisit să văd greșeli gramaticale tot în aceeași postare. Și vreau să-ți aduc la cunoștință că majoritatea ateilor au citit cuvântul lui Dumnezeu cum îi zici tu că doar așa au devenit atei și țin să-ți precizez că majoritatea creștinilor n-au citit Biblia.
Deci lasă-mă naibii cu teoriile lui pește prăjit șli deschide-ți ochii.
P.S.Dă-mi surs statisticii cu analfabeții, în caz că nu e de la tine din stomac.

| Danutza27 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Draga mea nici vorba sa fie ceva inventat de mine chiar exista in Romania 16% atei scuze analfabeti, Vrei surse pai vad ca stiitoare de carte te dai si la Conversatii daca te duci gurile rele vorbesc ca Romania a preluat stafeta analfabetilor de la spanioli Ai vrea un link sa nu te deranjezi, asta sa o crezi tu.Te citez "Și vreau să-ți aduc la cunoștință că majoritatea ateilor au citit cuvântul lui Dumnezeu" nu te contrazic dar concluzia mea ca se lipea apa de gisca si de voi nimic iar aia 16% dintre voi ar vrea sa citeasca si sa nege dar nu pot deci ateisti mai ceva ca tine, aia or sa va conduca.Ca "orb pe orb daca se conduc dau in groapa" Cit despre greselile mele gramaticale stai linistita ca si eu rabd sa citesc aberatiile voastre si ale tale si nu ma supar asa ca nu face un capat de tara,"fii barbat FucktheSystem " si sa te faci fata de treaba

| FucktheSystem a răspuns (pentru Danutza27):

Eu fac greșeli dar nu zic de o anumită categorie că e o categorie de analfabeți, ar fi deja penibil...

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru Danutza27):

Danutza27, ne vedem maine la bordel, ok? daca esti mai buna decat ai fost aseara iti las bacsissmug.

| Danutza27 a răspuns (pentru OmletteDuFromage):

Poate ai chiorit si ai nimerit in alta parte Poate tu cu gindul la dragoste si sex ai nimerit ca bomba in tabara turceasca(ateista).Ce sa zic hai sa fac milostenie si cu un amarit Mi-ar fi placut sa fii la TV ca sa te inchid

| OmletteDuFromage a răspuns (pentru Danutza27):

Pai sunt la TV.da repede pe pornhub si ai sa ma vezi (si pe tine ai sa te vezi...protagonistasmug )

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Prea maritul Satan cu coale de aur fie cu tine!

Acum, serios, crestiniii sunt mult mai inversunati contra nostra decat noi cantra ei, eu inca nu am zis niciunui crestin:,, esti prost'',,, parintii tai au facut o greseala cand te-au nascut'' etc.

| MMihai a răspuns:

Mi se pare mie sau ateii sunt mai inversunati pe cei credinciosi decat sunt cei credinciosi pe atei?== ți se pare

| Banannie explică (pentru MMihai):

Da, ai avut dreptate.

| Allrc24 a răspuns:

Atei frustrati. daca nu va intereseaza macar lasatii pe altii sa creada. habar n-aveti pe ce pamant traiti daca voi mergegi si va inchinati la darwin ca doar el e moelul vostru ca va trageti din maimute conform teoriei voastre...in fine.Adevarul este Dumnezeu.Cititi Biblia si nu mai comentati aiurea ateilor.Habar nu aveti de invatatura crestina

| Danutza27 a răspuns (pentru Allrc24):

Acum de unde ai scos si chestia asta ca nu pricep "va inchinati la darwin" Da de unde ei sunt firi practice se duc la Circ nu la asta care il fac pe aici.Si acolo vad cu ochii lor stramosii din contra sunt muti de uimire si se scuipa sa nu se deoache unul pe altul, ca ce seamana cu cimpanzeul calare pe motoreta Apoi aplauda de ii ustura palmele.

| Danutza27 a răspuns:

Da de unde atita inversunare, atei sunt mai fraieri.ca nu cred in nimic "si unde nimic nu este nici Bunul Dumnezeu nu are ce lua". Adevarat poarta polemici intre ei ateii ca mutul cu surdul, o sa zici dar nu se pricep Re ai dreptate frate cind vrei

| Banannie explică (pentru Danutza27):

Am folosit "inversunare" pentru ca initial am vrut sa folosesc "ura" dar mi s-a parut prea dur si alt termen nu mi-a venit pe moment. Ma rog, sper ca se intelege care era curiozitatea mea

| Danutza27 a răspuns:

Uite am facut pomana peste tot si am citat un ateu sef si ei tot nu vor sa priceapa
Dar stiinta poate fi creata numai de catre aceia care
sunt complet patrunsi de aspiratia spre adevar si
intelegere. Aceasta sursa de sentimente izvoraste
totusi din sfera religiei. Tot acesteia ii apartine si
credinta in posibilitatea ca reglementarea valabila
pentru lumea existentei este rationala, adica lesne de
inteles ca ratiune. Nu pot concepe un om de stiinta
autentic, fara aceasta credinta profunda. A. Einstein.
Am dat si ex cu argumentele ateiste asemeni casutei de paie a purcelului puturos, cind vine lupul si nici nu se osteneste sa sufle.O sa ziceti de ce pai uite lupul era in post si a mincat fasole si nu aruncase 3 apa si doar se intoarce si ridica coada si incepe sa faca ca Motoreta Carapati dupa vremuri si pune jos sandramaua ateista.

| Danutza27 a răspuns:

Tu esti din aia 16% si acum stai ca Soliman Hadimbul sub cires si dictezi la slujitori ce sa scrie ca tu nu te pricepi dai doar cu gura sa te aflii in treaba. Suferi de boala aia de a te baga in treburile oamenilor (in gura oamenilor mari ) Fraierule dimineata esti cu "sar~na" la rezolvat probleme (Conversatii) de cls a 4 a si acum esti leu turbat

| BeetleJuice a răspuns (pentru Danutza27):

Http://www.youtube.com/watch?v=Kt8SLT3ORWs asta e pentru tine si apropo masoano nu eu sunt ala care are rank 666

| Minks a răspuns:

Nu, dar libertatea de alegere a crestinilor se opreste cand iti baga pe gat toate rahaturile.

| nesuferit a răspuns:

Mie mi se cam pare ca, acesti crestini nu preau argumente, iar noi ateii, purtam polemici intre noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maiii saraciii.lasa-i ca fac pe victimele.mie si mila de ei.de fapt ei sunt niste sfintisori,cumiiiinti, si dragalasi, bucalati.crestinii astia rai, nu-i lasa in pace deloc.nu au argumente si vor sa-i convinga.nu stiu de ce, da se tin de capul lor ca scaiul.eu personal am vreo cativa pe care sa-i convertesc.sunt calare pe ei.ii astept sa ma provoace, si le raspund.