| Esperança a întrebat:

"Mi se parea candva ca altii, crezand se inseala si-i plangeam.
Mi se parea ca-s ei pierdutii, mi se parea, dar eu eram!"
Ce vei face in ziua Judecatii cand vei afla ca nu cei care au crezut sunt pierduti, ci cei care nu au crezut?

http://www.youtube.com/watch?v=NNBMJZ0NLHM

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Da,existenta lui Dumnezeu se poate vedea in fiecare clipa, daca privim maretia creatiei Sale.Fiecare dintre noi este chemat sa creada că acest Dumnezeu-Creator este si un Dumnezeu-Mantuitor. Dumnezeu L-a dat pe Fiul Sau la cruce, pentru a aduce o mantuire mare celor ce-L accepta in viata lor.Ce vei face? Priveste ce a facut Dumnezeu!

11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Si eu inainte rataceam departe de fata lui Dumnezeu,dar atunci cand L-am cunoscut intr-un mod personal,m-am prabusit la picioarele Lui,am ingenunchiat si i-am multumit ca eram mort d.p.d.v. spiritual si acum sunt viu, eram orb dar acum vad, eram pierduta dar acum El m-a gasit.Eram destinata iadului dar acum destinatia mea este raiul.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru EmaS):

Tu chiar ai imaginaţie.

| MortemAeternum a răspuns:

Ma mir ca voi credinciosii nu ii evanghelizati pe cei care cred. Adica avem aici exemplul lui Spetsnaz care debiteza prostii din punct de vedere teologic si nu il corecteaza nimeni. Eu zic ca nu aveti puterea sa convingeti un ateu, deoarece majoritatea crestinilor nu lucreaza si la intelect, va limitati doar la credinta, asa ca singura voastra sansa e sa vorbiti cu oamenii care cred mediocru in Dumnezeu, ei o sa va asculte.

| mgtow a răspuns:

E imposibil sa fi judecat daca crezi in Dumnezeu.

| ateu123 a răspuns:

Care zi de judecare va exista asa ceva? dovedestmi stintific ca exista si mai vb dar nu afirma ceva de care habar nu ai

| Esperança explică (pentru ateu123):

Stii tu ca habar nu am?
Dumnezeu nu se descopera la toti oamenii la fel.
Tu singur trebuie sa il cauti ca sa il gasesti.
Eu l-am cautat si l-am gasit.Eu nu iL pot cauta in locul tau!
Iti pot spune doar cum L-am gasit dar cu siguranta asta nu va fi o dovada pentru tine!

| ateu123 a răspuns (pentru Esperança):

Amice eu traiesc in lumea asta de 22 de ani nu am observat vreo interventie divina vreodata

| Esperança explică (pentru ateu123):

Orbirea nu este o calitate, ci un defect!

| alinutzaap a răspuns:

E foarte frumoasa melodiahappy imi place speranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii voi felicita.