| Toluk19 a întrebat:

Multi spun ca omul a aparut de la maimuta?

20 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pe cuvantul tău ca nu se spune "omul si maimuta are stramos comun"? ce e aia mă " omul a aparut de la maimuta"!? Ce dracu' ati invatat la scoala mă?

| AragorN88 a răspuns (pentru Hombre):

Nu cred ca se preda teoria evolutiei in scoli, mie nu mi s-a predat nimic la scoala despre teoria evolutiei, am citit intr-o carte de biologie mai veche.

| Hombre a răspuns (pentru AragorN88):

Bine,nu se mai preda asta e, dar nici sa te informezi despre ceva cand postezi, sa folosesti un limbaj ca o ţata semianalfabeta. Nu stii mai bine taci. Si apoi exista atâta informatie pe net despre Teoria Evolutionismului sa te saturi, la fel si despre religie, ba mai multa decat se preda la scoala. Iata una din sechelele invatamantului romanesc, iti preda o materie in dauna alteia, trebuia sa se predea si teoria evolutionismului si religie iar elevul avea obtiunea libera de a alege. Ori asa folosind ideia unidirectionala doar ne ducem, dar nu ne mai intoarcem.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Ce vrei sa spui ca nu ai acelasi stramos comun cu maimuta? Bunici sau strabunici!laughing

| AndiNyctophilia a răspuns:

Nu ba, a evoluat dintr-un stramos comun cu cel al maimutei.

| 4b a răspuns:

Corect, ''multi spun'', insa asta nu inseamna ca spun si adevarulwinking

| ßєtyPєтяσηєℓα a răspuns:

Nu e adevarat.omul e creatia lui Dumnezeu si eu cred caci cine a spus asta e ateu sau ce? cum sa fie omul de la maimuta?

| itscloudyoutside a răspuns:

Omul a apărut "de la maimuţă"? Serios? În primul rând, ia o carte de română în mână, iar în al doilea rând, omul şi maimuţa au avut un strămoş comun.

| RAY a răspuns:

Tu ai citit ce ai scris?
nu ma omul nu a aparut de la maimuta,omul este maimuta care face parte din genul homo, din genul nostru sau toate speciile din genul nostru,noi am ramas,cimpanzeii sunt alt gen, gorilele sunt alt gen, sti cei ala gen nu? Genul, în biologie, este o treaptă de clasificare (categorie) taxonomică, superioară subgenului și inferioară subfamiliei, ce cuprinde mai multe specii, care au caracteristici esentiale comune. Numele genului se scrie întodeauna cu literă mare. Exemlu genul Nymphaea, care cuprinde specii de nufăr. Această metodă de scriere este stabilită de nomenclatura binară.
desi ai inteles suntem maimute din familia homo, simplu e atat de simplu
am pe blog si documentare, cartii online despre evolutie

| WhatheWow a răspuns:

Stiinta spune, dar se pare ca unii habar nu au pe ce lume traiesc daramite de unde se trag!

| dragos9234 a răspuns:

Nu! Esti gresit informat.

| aneliram a răspuns:

Iar alti spun ca omul nu se trage din maimuta dar evolueaza spre ea

| i86e2 a răspuns:

Dupa cum spunea careva pe aici, omul e maimuta, la clasificarea biologica vei gasi omul la primate, adica maimute.

| GoguSteriade a răspuns:

Conform teoriei tale, doar tu ai aparut de la maimuta de mă-ta. Procesul evolutiv real este mult mai complicat decat poti tu rezuma aici.

| roxaa15 a răspuns:

Poate tu da, te tragi din maimuta.Pe mine ma creat Dumnezeu

| Toluk19 explică (pentru roxaa15):

Da unde scrie ca eu am evoluat de la maimuta?

Răspuns utilizator avertizat
| Bot a răspuns:

Da, multi spun ca omul a aparut de la maimuta dar nu au dreptate.

| khaori a răspuns:

Buna.
Asta e parerea anumitor persoane, eu nu cred asta.
O zi buna!

| dragos9234 a răspuns (pentru khaori):

Acele persoanae care cred asta sunt prost informate.