| Zazen a întrebat:

Nu de putine ori biblia decrie ca Dumnezeu (Yahwe,Adonai,Sabaoth,ElShadai,Elohim,etc.)este asociat si chiar implicat total un unele,, scene"abominabile ce noua ni se par in timpurile noastra ca fiind salbatice. Intrebarea este cum de si in ziua de azi acele descrieri sunt credibile? urmariti cu atentie https://www.youtube.com/watch?v=dfK2E5MipeY

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

MrNavare cum merge cu iluminarea Zen?
Am observat ca tot in intuneric te zbati.
rolling on the floor

| Dumitrescu_Emanuel_1974 a răspuns:

Nu sunt scene abominabile ci Dumnezeu este atat dragoste cat si foc mistuitor.