| LibertateDeGandire a întrebat:

Indiferent de timp si spatiu ( Dumnezeu este in afara acestor concepte ) credeti cu adevarat ca acele ritualuri bestiale si salbatice,dedicate lui Yahwe, pot fi compatibile adevaratei Divinitati? https://www.youtube.com/watch?v=dfK2E5MipeY

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

La care ritualuri te referi, nu privesc la clipuri video si apoi dau un raspuns scris.

| LibertateDeGandire explică (pentru danut):

La care ritualuri!? Pe ce lume te aflii?

| danut a răspuns (pentru LibertateDeGandire):

Astea de care spui in textul tau: "redeti cu adevarat ca acele ritualuri bestiale si salbatice, dedicate lui Yahwe, pot fi compatibile adevaratei Divinitati? "

| LibertateDeGandire explică (pentru danut):

Tu ce crezi? stropitul cu sange de animale, a prostimmii in numele zeului Yahwe, sunt compatibile cu Dumnezeu? daca ai un neuron in creier poti raspunde, altfel vei abera in continuare cum faci de obicei!

| danut a răspuns (pentru LibertateDeGandire):

Intr-o perioada cand la "moda" erau sacrificile umane si in special copii, apare o natie care "inlocuieste" fiinta umana cu niste animale care preinchipuiau sacrificiul facut de Dumnezeul lor pentru iertarea pacatelor. Pai cred ca ai asistat la cea mai mare EVOLUTIE in istoria omeniri la acea data, si asta la INDEMNUL Dumnezeului lor. Daca asta nu intelegi, treci repede si fa din nou primele clase.