| Modiga_Tavi_1999 a întrebat:

Nu stiu daca e legat de religie sau nu, dar am o intrebare.
Prietena mea aseara cand s-a culcat a visat locatia in care cu aceleas sunete, dar dupa acea s-a auzit ceva zgomot casa in care era se facuse bezna si aparea unfel de om foarte foarte negru cu ochii albi care se apropria spre ea, si cand a aparut acel zgomot ea nu se putea misca sau tipa nu putea face nimic.Nu e prima data cand viseaza faza asta aparent si cand era mica a visat odata chestia asta, si mi-a zis si citez "Pt că de atunci am început să văd oameni pe care doar eu le vedeam, niște ochi verzi ce străluceau iar când închideam ochii ei se deschidea, ceva ce pur și simplu mă atingea și ceva ce. Dormea cu mine. Lângă mine" poate este doar imaginatia ei dar vreau sa o ajut cum pot, stie cineva ce semnificatie ar avea?

Răspuns Câştigător
| Digikey a răspuns:

A avut un vis lucid.
Am patit o lunga perioada sa-mi fie frica sa mai adorm deoarece nu stiam ce se intampla. Apoi am citit despre ele si acum pot sa le controlez si calatoresc haihui prin vis pe unde am chef.
Cauta despre calatorii astrale sau despre vise lucide.
Este exact acelasi lucru chiar daca o unii cred ca sunt chestii diferite. Unii isi dau seama in vis ca viseaza altii pot intra voluntar in acea faza.In vis poti intalni diferite personaje care iti pot spune chestii interesante despre tine.
Monstrii aia pe care ii vezi nu pot sa-i faca nimic rau.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai cum să o ajuți. Este așa cum zici imaginația ei. Paralizie nocturnă în stare de somn. Ceea ce numai ea vedea și simțea erai video-uri produse de creierul ei. Nici o semnificație,

| Celcestietot a răspuns:

Poate să fie orice, vis sau realitate.

| Meme10Memu a răspuns:

Ateismul nu raspunde la astfel de intrebari.

Dar daca esti om cu capul pe umeri abandonezi ateismul si citesti serios Biblia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil să fie demoni. Da, sunt reali. sad Demonii se înving în Numele lui Hristos, prin post și rugăciune.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai corect spus și scris este : În numele lui Dumnezeu.

| marinaru777 a răspuns:

Cauta un preot cu har, doar o prezenta malefica afecteaza negativ omul.Cand sunt aparitii de la Dumnezeu sau sfinti omul receptioneaza ceva bun, o liniste sufleteasca.