| bleakk a întrebat:

O intrebare de gandire pentru atei. Luati prin absurd faptul ca nu ati fi fost atei sau, in general, nu ar fi aparut acest concept de ateu-persoana care neaga existenta vreunei divinitati.Ati fi fost capabili/in stare sa "tineti" sau sa va apropiati cat mai mult de Dumnezeul biblic, sau ati fi luat-o pe ocolite si ati fi incercat sa va traiti viata ca un "necredincios"?

8 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Întrebarea asta n-are niciun sens. Din niciun punct de vedere.

| bleakk explică (pentru Gizăz):

Cand citesc, si eu imi dau seama, scuze.Am gresit.

| Jardelin a răspuns (pentru bleakk):

Da-i un sens! Poti sa corectezi întrebarea. E foarte simplu!

| bleakk explică (pentru Jardelin):

Formuleaz-o tu, te rog, daca poti, sunt obosit si mi-e somn.Noapte buna! Ma voi uita maine

| Inferno a răspuns:

Daca termenul "pisica" nu aparea in dictionar ce se intampla cu pisicile din ziua de azi, ar fi disparut sau nu?

| doctorandus a răspuns:

De ce nu de Dumnezeul hindus? Ca poti fi foarte credincios, dar in alta religie.

| Mădă0611 a răspuns:

Eu am inteles ce au vrut sa intrebi, dar cu raspunsul "Formuleaz-o tu, te rog, daca poti, sunt obosit si mi-e somn.Noapte buna! Ma voi uita maine" m-ai foarte lamurit. Doamne ajuta! not worthy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fiu sincer nu, daca nu era interenetul si prin exccelenta informatia as fi fost teist.