| Dorugar a întrebat:

O intrebare pentru credinciosi:

Daca Isus Fiul Lui Dumnezeu era un om care atunci cand era in viata nu stia limba romana, de ce va rugati lui Isus mantuitorul in limba romana?
Credeti ca Isus a invatat limba romana dupa ce a murit?

Oare nu credeti ca ar fi mai bine ca preotii sa invete obligatoriu limba iudeilor ca sa comunice cu Isus in limba lui materna?

Pai cum sa va implineasca Isus dorintele daca nu intelege ce-i cereti?

4 răspunsuri:
| NuAmNumeStraniu a răspuns:

Salut jun

| heheheheheheheheheheheheheh a răspuns:

Draga credinciosule, in primul rand iti multumim din suflet pentru faptul ca ne-ai atras atentia asupra faptului ca Isus, Fiul lui Dumnezeu (ai rezolvat in cele din urma misterul nu eram sigura ca e baiatul lui ca pe vremea aia nu erau testele de acum) ei bine Isus nu e duh, nu e ca in aladin freci lampa si vine masina la tine in poarta, te rogi si te rogi in limba ta ( daca Dumnezeu e creatorul atunci nu crezi ca are puterea de a intelege orice limba care exista) zic si eu

| DaniZaharie a răspuns:

Dumnezeu nu are nevoie sa cunoasca ce vorbesti ca sa te inteleaga sau sa te asculte. El te stie fara sa ii vorbesti, stie ce e in inima ta fara sa exprimi in cuvinte.

| Dorugar explică (pentru DaniZaharie):

Nimeni nu a vorbit de Dumnezeu. Eu vorbeam si ma refeream la Dulgherul Isus din Nazareth care nu a fost niciodata un Dumnezeu, adica un Creator al Universului, ci doar o creatura nenorocita, dat fiind faptul ca a murit in chinuri pe cruce, ceea ce numai fericire nu era!
Pai cand te rogi unui dulgher, roaga-te in limba lui ca altfel nu intelege ce-l rogi.