| Dorugar a întrebat:

Oare nu ar fi normal ca "serviciul divin" al mantuirii sa se petreaca in viata asta si nu doar dupa moarte, si nu in spitale, asa cum se intampla in realitate, ci in bisericile lui Dumnezeu?
Oare din ce cauza Isus Christos mantuieste oamenii numai prin moarte si nu asa cum o fac medicii prin spitale?
Pai dupa ce muriti credeti ca mai aveti nevoie de mantuirea de probleme, pentru ca mort fiind oricum nu mai ai nicio problema deci nici nevoie de mantuire?

6 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Sa lasam putin astea cu biserica crestina, toata lumea iti stie conceptia pe care o repostezi la 2-3 zile.
Erau cativa curiosi pe aici ce parere ai tu de religia musulmana, de profetul Mohamed, de faptul ca si-a luat o sotie de 10 ani sau ca a lasat ca mesaj uciderea?

| Dorugar explică (pentru costis):

Da, dar vad ca nimeni nu e in stare sa ma combata cu argumente valabile!
2 Despre religia musulmana ca de altfel despre toate religiile monoteiste, inclusiv religia mozaica, am exact aceeasi parere ca despre crestinism, si anume ca sunt niste porcarii diabolice care ar trebui interzise prin lege ca fiind mai periculoase ca fascismul si comunismul

| costis a răspuns (pentru Dorugar):

Adica spui si despre marele profet Mohamed ca a fost un terchea-berchea?

| Dorugar explică (pentru costis):

Nu draga, eu nu-mi permit sa laud atat de mult un criminal pedofil care asa cum vedem in realitate, a adus omenirii cu minciunile lui, cea mai mare si diabolica nenorocire.

| costis a răspuns (pentru Dorugar):

Mersi de raspuns, erau pe aici care credeau ca nu esti satanist, ci islamist. Acum ca l-ai gratulat pe parintele islamului atat de iubitor, vedem ca nu esti islamist.

| Dorugar explică (pentru costis):

Eu nu sunt credincios, pentru ca traim intr-o lume in care stiinta ofera raspunsuri adevarate la toate problemele omului, iar intr-o asemenea lume mai crezi, inseamna ca NU STII, si cand cineva NU STIE inseamna ca este un ignorant