| anonim_4396 a întrebat:

Oare se vor trezi din ce in ce mai multi oamenii la realitate si nu sa traiasca in minciuna mitologiei evreilor copiate de crestini, mulsulmani?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iar evrei luand religia din diferite religi pagane.

| Silviuloan a răspuns:

Cum iti explici minunile pe care Le-a facut Cuvioasa Parascheva si ca mai face minuni? Cum iti explici Lumina de la Ierusalim? Cum iti explici Norul luminos de pe muntele Tabor? la Pogorarea Sf Duh.

| florinmarius20 a răspuns:

Nu este vorba despre nicio minciuna, ei chiar credeau ce spuneau.
Nu pricepeti ca in infinit chiar exista dumnezeu sau mai multi dumnezei? Nu se arata pentru ca nu vor, dvs. vreti sa faceti totul in viata, nu sunt unele lucruri pe care nu vreti sa le faceti cu niciun chip?

| HannibalBarkas a răspuns:

Iubeste-ti aproapele, sa fie evreu sau musulman.

| Ebixa a răspuns:

Si care e acea realitate?