| caterink a întrebat:

Obisnuiti sa mergeti duminica la biserica?

28 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu am mai fost la biserica de ani. Mi-a trecut prin minte sa intru intr-o biserica.
Era seara, ora 9, batea vantul, ciorile croncaneau intr-un copac desfrunzit din curtea bisericii, iar intreaga cladire era luminata in galben de catre luna. Unde mai pui ca era pustiu.
Nu prea rezist la asemenea peisaje.
Sa fi stat cam jumat de ora privind si ascultand.

Nu ai ce sa faci la biserica, e cel mai plictisitor loc., asta ziua, noaptea insa, bisericile prind viata. E cu totul alta atmosfera.

NOname
| NOname a răspuns:

Nu.

| Elvina a răspuns:

Nu. Chiar si in Biblie scrie ca Dumnezeu nu se afla in temple construite de mainile oamenilor.

| Narcis2007 a răspuns:

Nu

| OnuOnulică a răspuns:

Nu

| milan9 a răspuns:

Depinde pe cine intrebi... De exemplu, stimabilii ateii s-au si grabit sa se laude, precum cei de la grupa mica...

Eu personal, ca si crestin, consider desigur ca a merge in fiecare duminica la biserica este un lucru cat se poate de firesc si de normal...

| Holiday a răspuns:

Ai chef de "caterinca"? Cine naiba mai merge sa asculte povesti la biserica?

| caterink explică (pentru Holiday):

Multa lume merge la biserica.

| DarkAndDreary a răspuns (pentru caterink):

In general adultii si batranii mai merg pe la biserica.

| Pricked a răspuns:

Merg in fiecare zi, am pacatuit prea mult, recent am fost acuzat de pedofilie si-am stat la racoare 2 zile si nu stiu de ce iti spun tie toate astea punct
Simt doar ca esti de incredere si sunt sigur ca esti si foarte frumoasa.

| caterink explică (pentru Pricked):

Nu sunt frumoasa ca nu sunt fata.

| martzian a răspuns:

Trebuie sa fac o clarificare. Adesea confundam biserica cu o cladire. In anumite tari, crestinii persecutati se intalnesc pe ascuns in munti, in paduri, sau in diferite locatii ascunse. Oare nu "merg" ei la "biserica" din cauza asta? Biserica este de fapt formata din oameni. Este o comunitate.

Da, eu merg in fiecare duminica la cladirea in care isi are serviciile biserica locala din care fac parte. Este timpul cel mai inaltator si mai special din intreaga saptamana. Si voi continua sa ma intalnesc cu ceilalti credinciosi si daca aceasta ar fi, la un moment dat, daramata sau inchisa abuziv.

Asta este farmecul. Odata ce devine parte a ei, fiecare dintre noi merge la biserica pentru ca "este biserica".

O seara frumoasa!

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Nici pomeneala. Am lucruri mai bune de facut.

| caterink explică (pentru FABULOSUL6000):

Ce lucruri?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru caterink):

Sa merg la serviciu, sa fac un gratar, sa ies cu prietenii, sa frec menta, sa mesteresc cate ceva! Genu asta de lucruri

| Alphawolf a răspuns:

Nici vorba, nu vreau sa mi-o stric.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce de necredinciosi pe aici, mancavar satana rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca să ce, să mă holbez la sacii cu mărunţiş ai preoţilor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA. Pentru că Dumnezeu mă iubeşte.O viaţă departe de Dumnezeu nu este viaţă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| DarkAndDreary a răspuns:

Nu.

| Moryami a răspuns:

Da

| Mădălllinna a răspuns:

Din pacate. nu prea.

| SerenaSmiley a răspuns:

Nu

| Loominaty a răspuns:

Nici asa-zisii crestini nu se duc, asa ca de ce m-as duce eu?

| caterink explică (pentru Loominaty):

Cum ai ajuns la concluzia asta?

| Loominaty a răspuns (pentru caterink):

Dintre toti prietenii mei "crestini" niciunul nu merge la biserica.

| Muschilosul a răspuns:

Nu