| Okkultist a întrebat:

Paste fericit, sarbatori de primavara fericite. Eu nu sunt crestin, cred in zeii egiptului antic. Iisus pentru mine e un profesor spiritual, si primul guru adevarat al umanitatii. Deci, paste fericit si va doresc multa sanatate! :) https://www.youtube.com/watch?v=H7c0beF-4zw

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un gest frumos ai facut. Multumesc! Sa ai si tu o primavara frumoasa!

| Moisie a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa dea Timpul Probabil1

| milan9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are absolut nici o legatura Pastele creştin (Sarbatoarea Învierii Domnului) cu pastele iudaic (sarbatorirea iesirii din robia Egiptului) prezentata in Exod 12, 1-14. Numai din mare ratacire ar putea cineva afirma asta... (asta referitor la un stiu ce aberatie adusa pe aici...)

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Si Isus a tinut pastele, pentru ca insemna eliberarea evreilor din Egipt. Exod12:1-14.Si tu sa ai o primavara frumoasa.

| usuk a răspuns:

O primavara frumoasa si tie

| Moisie a răspuns:

Si ce legatura are pastele cu Isus cand Isus a murit de pasti, iar cel care a inviat a fost CHRISTOSUL adica Lucifer!
Sau nu stii ca in noaptea de INVIERE este sarbatorit Lucifer fiul lui Dumnezeu cel care l-a tradat pe Tatal sau si a vrut sa-l detroneze?
Uite in acest scurt film te poti convinge ca biserica crestina il slaveste pe Lucifer:
http://www.youtube.com/watch?v=0IgdzyMNfjw
Si acum daca ai vazut cine este slavit de Pasti, iata cine este Lucifer si ce a vrut el sa faca:

In Isaia 14, 12 Cum ai căzut tu din ceruri, stea strălucitoare, fecior al dimineţii! Cum ai fost aruncat la pământ, tu, biruitor de neamuri!
13. Tu care ziceai în cugetul tău: "Ridica-mă-voi în ceruri şi mai presus de stelele Dumnezeului celui puternic voi aşeza jilţul meu! În muntele cel sfânt voi pune sălaşul meu, în fundurile laturei celei de miazănoapte.
14. Sui-mă-voi deasupra norilor şi asemenea cu Cel Preaînalt voi fi".
15. Şi acum, tu te pogori în iad, în cele mai de jos ale adâncului

Si acuma uite ce zice despre el acel Tata Cersc pe care Lucifer a vrut sa-l detroneze si sa-i ia locul:
Apoc 12:12:
Vai de voi, pămînt şi mare! Căci diavolul s-a pogorît la voi, cuprins de o mînie mare, fiindcă ştie că are puţină vreme.
Si iata ce zice Diavolul cel aruncat in Iad
18. Si Cel ce sunt viu. Am fost mort, si, iata, sunt viu, in vecii vecilor, si am cheile mortii si ale iadului.

| Kalla a răspuns:

Oh in sfarsit un necrestin educat si cu capul pe umeri care nu-l insulta pe Iisus! Alleluia!
Paste fericit si tie :')

| Okkultist explică (pentru Kalla):

Hehe, nu am de ce sa-l insult. Cei care il insulta sunt frustrati spirituali si se dau tari laughing happy

| Kalla a răspuns (pentru Okkultist):

Dumnezeu sa-i ierte.

| Okkultist explică (pentru Kalla):

Doamne ajuta! Sper sa invatam toti de la aceeasta sarbatoare si sa fim mai buni, indiferent de caile spirituale alese. Daca tinzi spre bine vei ajunge la bine e clar happy Prin bine ajungi bine. Simplu happy Doamne ajuta! happy

| Perseverance a răspuns:

Multumesc la fel si tie. O zi buna!