| RAY a întrebat:

Pentru atei, deisti, panteisti, agnostici

ce canale de Youtube urmariti sau grupuri pe Facebook?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

YT: Bart Ehrman.

| DeyCj a răspuns:

Nici unul.Prefer variantele clasice, în gen cărți scrise.Ce e pe net, din păcate 80% sunt informații parțial eronate, sau incomplete create special cu scopul de a scoate în evidență ceva, versus altceva.
De exemplu, pe net găsești siter-uri, materiale, etc despre demascarea creștinismului, ce este cum e, etc, dar acele materiale de fapt sunt orientate spre a scoate în evidență că, de exemplu besrica bucuria lui satan este mult mai bună decât biserica ortodoxă, totul cu scopul de a câștiga adepți.Adepți mai mulți=bani mai mulți; desigur totul sub formă de „donație".

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Primitive Technology, The Slow Mo Guys, Vsauce, Vsauce3, Creative Monkeyz, Jesse, Kesslers Knigge, Daniel Biru, ExplosmEntertainment, Veritasium, Doug DeMuro, Adult Swim, Kurzgesagt, ALan Becker, Speed Comparer, Numberphile, Unguru' Bulan, baracksdubs, Insane Cherry, CGP Grey

| ForeverAlone97 a răspuns:

Pe Youtube: Ben 10 world, WWE, Papu Cartoons
Pe Facebook: Robu trebuie sa plece, Stop islamizarii Romaniei

| Justme1997 a răspuns:

Grupuri pe Facebook

| Justme1997 a răspuns:

(atei si agnostici romani, ducatul ateist)