| Moisie a întrebat:

Poti sa te numesti oare un crestin credincios in Dumnezeu sau cu frica lui Dumnezeu si in acelasi timp sa urmezi o religie care considera ca Legea lui Dumnezeu este un adevarat BLESTEM pentru oameni? (vezi Galateni 3:13) si un GUNOI!?
DA! ati auzit bine un GUNOI = adica Legea lui Legea lui Dumnezeu = GUNOI (vezi Filipeni 3:6)?
Nu vi se pare ca o asemenea religie care are o asemenea atitudine fata de Dumnezeu si Legile Sale este o religie a Diavolului?
Nu credeti ca este mult mai bine sa fi ateu indiferent la religii, decat un crestin care il blasfemiaza pe Dumnezeu consideranf=d ca Legea Sa este un GUNOI si un blestem pentru oameni!?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fiecare are propriile sale convingeri.
Dacă îți place să fii cu un picior în groapă și altul în pământ, este decizia ta!
Pa, pa.

| Moisie explică (pentru Legiuitoarea):

OK, dar nu ti se pare ca e mai putin periculos sa fi ateu decat un crestin care urmeaza o religie care isi bate joc de Dumnezeu?

| OnuOnulică a răspuns:

Eu cred pur si simpl in dumnezeu alte lucruri nu ma mai intereseza!
Religia nu pot sa zic ca nu insemna nimic dar pentru uni sunt chiar nu inseman nimic.

| Moisie explică (pentru OnuOnulică):

Da am inteles, dar in care Dumnezeu crezi, pentru ca religia crestina nu are niciun Dumnezeu pentru ca NU a pornit de la vreun Dumnezeu, motiv pentru care crestinii au trebuit sa FURE Biblia unei alte religii care are un Dumnezeu!
De exemplu Isus ne invata ca Omul este TEMPLUL in care traieste Dumnezeu!
de asta ce zici?

| zurick a răspuns:

Daca religia crestina ti se pare a fi o religie a diavolului, imi spui si mie care e religia lui Dumnezeu(daca exista asa ceva...)

| Moisie explică (pentru zurick):

Pai este acea religie pe care chiar Dumnezeu personal a dat-o oamenilor!
(asta daca exista asa ceva)!
Tu cunosti vre-una?
Daca ar fi sa ne luam dupa Biblie, se pare ca Dumnezeu a dat o religie/o lege lui Moise!
Ghici care este acea religie?

| Cobra56289 a răspuns:

Pai dacă ai citit cele 10 porunci ști ca e prima porunca care zice ''Eu sunt Domnul Dumnezeul Tau; sa nu ai alti dumnezei afara de Mine''. Funda

| Moisie explică (pentru Cobra56289):

Nu funda... pentru ca crestinii au cca 2-3 Dumnezei, asta desi porunca lui Dumnezeu este clara!